O Ses’ten Çanakkale’ye

Kemençe, bağlama ve gitar gibi farklı tarzları buluşturan ÇOMÜ’lü 3 öğrenci, Kordon’da bütçelerine katkı sağlarken oradan geçenlere de müzik ziyafeti sunuyor.

Cemal Deveci, Ebubekir Yusufoğlu ve Yunus Emre Sözer; kemençe, bağlama ve gitarı Kordon’da buluşturuyor. ÇOMÜ’lü öğrenciler, ekonomi ve uluslararası ticaret gibi birbirinden farklı ve ayrı bölümlerde olsalar da müzik tutkusuyla bir araya gelerek
hem çalıp hem söylüyorlar.
Cemal Deveci ve Ebubekir Yusufoğlu geçtiğimiz yıllarda O Ses Türkiye programına da katılarak edindikleri tecrübelerle ve onlara kemençe ile eşlik eden Yunus Emre Sözer ile Kordon’da harçlık çıkarıp bütçelerine katkı sağlamaya çalışıyorlar.
Rizeli Ebubekir Yusufoğlu, hayatının sonuna kadar müzikle iç içe olmak istediğini ifade ederek; “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’nde Yüksek Lisans yapıyorum. Müzikle ilgili bir bölüm okumadık ama hobi olarak beraber çalıp söylüyoruz. Müzik bizim için her şey demek o yüzden hayatım boyunca uğraşmayı istiyorum.” dedi.

“MÜZİK BİZİM İÇİN HER ŞEY”
Ekonomi öğrencisi Cemal Deveci ise albüm yapma planından ve müziğin ifade ettiklerinden şöyle bahsetti: “Üniversitede arkadaşız hepimiz, dolayısıyla öyle tanıştık. Bütçemize katkı sağlayıp,paramızı kazanmak için yapıyoruz. Öğrenciyiz, harçlıklarımızı çıkarmak için buradayız. Müzik bizim için her şey demek. Müzikle ilgili planlarımız için çalışıyoruz. Önceki programlarda O Ses Türkiye Programı’na katılmıştık. Şimdilik bazı mekanlarda çalıyoruz.  İnşallah bir albüm yapmayı istiyoruz. Kemençe aşığıyız. Müzikle hayatımın sonuna kadar uğraşmayı planlıyorum.”
Yıldız Sağlam

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.