“Milletvekili Sıralamaları Ahlaksızca Yapılıyor”

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, rutin olarak gerçekleştirdiği basın açıklamalarına dün bir yenisini daha ekledi. Başkan Mutan, özellikle milletvekili sıralamalarında değişik hesapların yapıldığını ve bu hesapları yapanların hesaplarının bozulacağını belirtti.

Dün saat 11.00’de gerçekleşen basın açıklamasında Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, birçok konuya değindi. Ramazan, İsrail’in Filistin’de uyguladığı şiddet politikaları, 19 Mayıs Güreşleri ve 24 Haziran seçimleri bu konuların başlıkları oldu.

“KEPEZ İFTAR YEMEKLERİ DEVAM EDİYOR”

Mutan yapmış olduğu basın açıklamasında, “Biliyorsunuz mübarek Ramazan geldi. Yıllardır yapılmakta olan Kepez İftar yemeklerine devam ediyoruz. 4 noktada ayın takvimine uygun olarak meydanda bitireceğimiz bir iftar programımız var.”

“FİLİSTİN’DE YAŞANANLARI KABULLENMEK MÜMKÜN DEĞİL”

“İslam dünyası denince Filistin’de yaşananları kabullenmemiz mümkün değil. Bir terör devlet noktasında tutulan İsrail’in arkaladığı bir Emperyalist Amerika ile birlikte Büyük Ortadoğu Projesi’nin şekillenmesi noktasında adımlar atılmakta. Bunun bir ayağı da Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmekti. Maalesef Uluslararası ülkelerin bile yüz küsur tanesinin reddettiği bir pozisyonu, bu konuda AB’nin de bu konuda müdahaleleri var. Buna tamamen karşılar. Bunun da ötesinde işlenene cinayetleri de kınıyoruz. Bunun böyle gitmeyeceğini de İsrail’inde Amerika’nın da bilmesini istiyoruz. Böyle gitmeyecek.”

“TÜM ÇANAKKALE’Yİ YAĞLI GÜREŞLERE DAVET EDİYORUZ”

“Bir diğer konu Yağlı Pehlivan Güreşlerimizin 50’incisini yapıyoruz. 50 Baş Pehlivan ve 500 pehlivan dedik. İlk defa adını 19 Mayıs Ahmet Taşçı Güreş Alanı olarak tanımladığımız Sahil Caddesi’nde hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Cumartesi günü saat 12’de gerçekleştireceğiz. Akşamda Güreşçiler ve güreş severlerle iftar programımız olacak. Buradan tüm Çanakkale’yi ve güreş severleri davet ediyoruz.”

“MİLLETVEKİLİ SIRALAMALARINDA GAYRİ İHTİYARI DURUMLAR VAR”

“Türk Siyaseti düşünsel anlamda ilkeli bir siyasete oturmak zorundadır. Sadece bizim siyasetimizde değil. Bütün siyasi partilerde yaşanan Milletvekili sıralaması ile ilgili gayri ahlaki tutum ve beyanlar ve yaptırımlar uygulanıyor. Bunu birileri bir çığlık bir isyan gibi algılasınlar, duysunlar diye söylüyorum. Kendi yapısı içerisinde ele güne kol kırılır yel içinde kalır noktasında duyurmadan da gereğini kendi iradem ve gücümle yapmaya çalışacağım. Arkadaşlarımla birlikte bunu yapacağım. Çirkin kötü şeyler yaşanıyor. Biz siyaseti insan odaklı çözümleyici güzellikleri çoğaltıcı bir noktada tutma adına yapıyoruz. Şu anda yapılmakta olan bir vesayet, siyaseti dizayn aklıdır. Artık bunlar sona ermelidir. İnşallah sonun başlangıcını da 24 Haziran ile birlikte Türk siyaseti yeni bir akıl ve ruh kazanır. Bu konu ile ilgili benim tutum ve davranışımı biliyorsunuz. 24 Haziran milat olur. Bu partinin en tepesindeki adam ve Cumhurbaşkanı adayımız bu konu ile ilgili çok etik bir tutum sergiledi. Her ikisine de saygı duyduğumu ifade derim. Ancak birileri, bu konuyu farklı noktalara taşımaya çalışıyor. Herkes yaptığının hesabını verir. Vermelidir.” açıklamalarında bulundu. Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.