Troia, Orta Doğu Pazarı’nda

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troia Yılı çalışmaları, kent geneli ve yurt içi ile birlikte yurt dışında da devam ediyor. Çanakkale Rehberler Odası, Çin Şanghay’daki önemli turizm fuarı ITB SHANGAI’de açılan stant ile Troia Yılı tanıtımlarını sürdürüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troia Yılı, faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Çanakkale Rehberler Odası, Çin Şanghay’da açtıkları stant ile dünyaya Çanakkale’yi anlatıyor.
Dünya ‘nın en önemli Turizm Fuarlarından biri olan ve 16–18 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşen ITB SHANGHAI turizm fuarında; Çanakkale Valiliği adına açılan stantta Çanakkale ‘nin en iyi şekilde tanıtımının yapılması için ÇARO Başkanı Adem Biçer, ÇTSO Meclis Üyesi ve TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK Genel Sekteri Ahmet Çelik ile ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi H. Mehmet Yıldırım görev aldı.

KONSOLOSLUK DESTEK VERECEK
“Çanakkale, tarihindeki en büyük turizm tanıtım atağına devam ediyor.” etiketiyle tanıtımdan görüntüler yayınlanmayan Çanakkale Rehberler Odası Başkanı Adem Biçer, gazetemize yaptığı açıklamalarda; “Fuarın ilk gününde Türkiye standına ve özellikle Troya Yılı masasına yoğun ilgi oldu. Ortadoğu pazarında faaliyet gösteren çok sayıda tur operatörü ve Seyahat Acentasına Troya Yılı’nı anlatmaya devam ediyoruz. Türkiye Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı Troya Yılı Tanıtım masasını ziyaret etti ve her zaman destek vereceklerini ilettiler. Ayrıca annesinin Çanakkaleli olduğunu ve bu nedenle Çanakkale ‘ye çok geldiğini ve çok sevdiğini söyledi. Çanakkale valiliği adına bu önemli organizasyonda yer almaktan ve memleketimizin tanıtımı için katkı vermekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Valiliğimiz ve Bakanlığımıza Çanakkale ve Troya’nın tanıtımı için verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Yıldız Sağlam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.