Üniversite ile sanayi el ele

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Kale Grubu arasında bir süredir yürütülen Üniversite – Sanayi iş birliği çalışmaları sonucunda, ÇOMÜ ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. arasında Üniversite-Sanayi iş birliği çerçeve protokolü imzalandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin haberine göre; ÇOMÜ paydaşlarıyla olan ilişkileri farklı alanlarda hızla devam ediyor. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Prof. Dr. Süha Özden ile Proje Koordinasyon Merkezi’nin organize ettiği toplantılarda, Üniversitemiz ile Kale Grubu arasında bir süredir yürütülen Üniversite – Sanayi iş birliği çalışmaları sonucunda, ÇOMÜ ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. arasında Üniversite-Sanayi iş birliği çerçeve protokolü imzalandı.

İmza töreni, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Soysal’ın bir araya geldiği görüşmede gerçekleştirildi. Törende, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ve Kaleseramik Arge Merkezi Direktörü Dr. Kağan Kayacı da hazır bulundular.

İmzalanan çerçeve protokol ile Üniversitemiz ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Ser. San. A.Ş. arasında ortak proje, AR-GE çalışmaları, staj hareketleri, ortak lisansüstü programlarının açılması ve kongre, sempozyum vb. konularda işbirliği çalışmaları yürütülmesinin temelleri atılmış oldu.

Üniversitemizde, imzalanan bu protokol ile çerçevesi belirlenmiş konularda işbirliği faaliyetlerinin arttırılması amaçlanıyor. Proje Koordinasyon Merkezi, Kaleseramik’le ortak çalışma alanlarında etkin rol oynayacak olup işbirliği fikirlerinizi beklemektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.