“Patron Ne ABD Ne İsrail’dir!”

Çanakkale Belediyesi Engelliler Haftası dolayısıyla engellilerle buluşmak adına Belediye Çalışanları Sosyal Tesisi’nde kahvaltı düzenledi. Dün saat 10.00’da düzenlenen kahvaltının ana gündemi ise Filistin oldu. Başkan Gökhan, kahvaltı sonrası gerçekleştirdiği konuşmasında “Bu dünyanın patronu ne ABD ne İsrail’dir” ifadelerine yer verdi.

Saat 10.00’da gerçekleşen kahvaltıya çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan düzenlenen kahvaltıda açıklamalarda bulundu.

“BELEDİYE’DE 29 ENGELLİ ARKADAŞIMIZ ÇALIŞIYOR”

Başkan Gökhan yapmış olduğu konuşmasında, “Çanakkale Belediyesinde 29 engelli arkadaşımız görev yapıyor. Onun dışında diğer merkezlere de destek oluyoruz. Engelliler ile ilgili ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Engellilerin kentte rahat ulaşım sağlayabilmesi için üst yapı çalışmalarımızı da onlara uygun olarak yapıyoruz. Yeni yaptığımız alanlarda da özellikle buna dikkat ediyoruz.

“DOWN KAFE YAPMAYI PLANLIYORUZ”

Belediyemizde çeşitli engelli gruplarımız var. Down sendromlu, işitme engelli, bedensel engelli, zihinsel engelli arkadaşlarımız da belediyede bizimle birlikte çalışıyor ve halka hizmet ediyorlar. İlk fırsatta bir Down Kafe yapmayı da planlıyoruz. Bence en büyük eksiklerimizden biri bu ama bunu yapmayı da başaracağız. Yine ihtiyaç ve talepler doğrultusunda gerekli destekleri sunmaya devam edeceğiz.

“FİLİSTİN’DE YAŞANANLAR KATLİAMDIR”

Biz bu kentte barış ve huzur içerisinde yaşamaya devam ederken, İslam aleminin kötü bir süreçten geçtiğini de kabul etmemiz gerekir. Suriye ve Irak konularının dışında, dün daha vahim bir olay ile karşılaştık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri İsrail’deki Büyük Elçiliğini Kudüs’e taşımaya karar vermişti ve dün onu gerçekleştirdi. Bunun üzerine Filistinliler bu olaya büyük bir tepki gösterdi. Türkiye de buna tepki gösterdi ve göstermeye devam edeceğiz. Şu ana kadar 58 Filistinli kardeşimizi şehit verdik. 2770 kişi de yaralı durumda. Bu bir katliamdır. Filistin bizim bir yerde namusumuzdur. Filistin ile ilgili mutlaka ve mutlaka ciddi bir tavır almamız gerekir.

“BU DÜNYANIN PATRONU NE ABD NE İSRAİL”

Bu dünyanın patronu ne ABD ne de İsrail. Silah gücün, para gücün, her gücün olabilir ama insan gücünü hiçbir güç deviremez. Örnek gösterebilir misin derseniz gösteririm; Mustafa Kemal Atatürk ve dedelerimiz. Cepte para yok, silah yok, her türlü fakirlik var, borç gırtlağa kadar. O durumda bu Türk Milleti her şeyi, ölümü de göze alarak, bu toprakları kurtardılar. Özgür ve bağımsız bir ülke olma yolunu bize göstermişlerdir. Bu hareket birçok mazlum ülkeye de rehberlik etmiştir. Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet, Padişahlık rejimine son verdikten sonra bir çok Asya ve Afrika ülkesi bağımsızlık hareketine girişmiştir. Buradan cesaret almıştır. Onun için bizim de yine aynı cesaretle hareket etmemiz gerekir. Dünya 5’ten büyüktür sözü var. Bence dünya zalimlerden daha büyüktür. Zalimler asla ve asla başarılı olamayacaktır. Filistinlilerin bugün başına gelenler, yarın bizim de başımıza gelebilir. Bunu asla unutmayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.