“Katliamı Lanetliyoruz!”

KESK Çanakkale Şubeler Platformu, dün basın açıklaması gerçekleştirdi. Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Filiz Savaş’ın okuduğu açıklamada İsrail’in günlerdir Filistin topraklarında uygulamış olduğu şiddet politikaları kınandı.

KESK Çanakkale Şubeler Platformu’nun gerçekleştirmiş olduğu basın açıklaması dün Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisi’nde saat 13.00’te yapıldı. Basın açıklamasında, “ABD’nin 22 yıldır uygulamaya koymadığı  ‘Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair karar’ını hayata geçirmesini Konfederasyonumuz daha ilk günden açık bir provokasyon olarak nitelemiş, kamuoyuna yönelik yaptığı basın açıklaması ile kararın geri alınması gerekliliğini vurgulamıştı.

“EMPERYALİZM FİLİSTİN’DE KAOSU DERİNLEŞTİRMEKTEDİR”

ABD ve İsrail’in emperyalist amaçları doğrultusunda Kudüs’ü iç politika malzemesi yapmaları çözüm yerine çözümsüzlüğü, barış içinde bir arada yaşam yerine çatışma ve kaosu derinleştirmektedir.

ABD provokasyona yol açan bu kararından derhal vazgeçmelidir. Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir. Nerenin başkent olacağına ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir. ABD provokasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyor, Filistin halkının meşru taleplerini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmalı, Filistin ve İsrail halklarının bir arada ve barış içinde yaşamaları için gerekli siyasal adımlar atılmalıdır.” cümleleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.