“Hemşirelik kutsal bir meslektir”

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Düzenlenen törene sağlık personelleri ve sivil toplum kuruluşları da katıldı.

Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen törene kentte bulunan sağlıkla ilgili olan STK’lar ve sağlık personelleri katıldı. Törende her kurum kendi çelengini Atatürk Büstü önüne bıraktı.

Törende konuşma yapan, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Hemşiresi Ayşenur Özkan, “Ülkemizde 1964 yılından beri kutlanan ve bu yıl elli dördüncüsü kutladığımız Dünya Hemşireler Günü’nde bizlerle olmanızın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşirelik mesleği eğitim ile kazanılması gereken bir meslek olarak kabul edilmiştir. Bugün 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve bu hafta Dünya Hemşireler Haftası olarak kutlanır. Hemşirelik tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şevkat, bilgi ve beceri olan bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin ilerlemesi ile çok ciddi gelişmeler kaydetmiştir. Hemşirelik insanlık için vazgeçilmez bir unsur halindedir.

Ülkemizin her köşesinde köylerde ve kentlerde zor şartlar altında vazifelerini gerçekleştiren personellerimiz mevcuttur.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/05/2018, Pazar günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com