Hemşireler yemekte buluştu

4 sene önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla Kolin Otel Megaron Toplantı Salonu’nda yemek düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemeğe, kentteki protokolün yanı sıra çok sayıda sağlık personeli de katıldı.

Cuma günü düzenlenen yemeğe, Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ve çok sayıda sağlık personeli katıldı.

“BİZLER KUTSAL BİR MESLEĞİN ÇALIŞANLARIYIZ”

Yemekte kürsüye ilk olarak, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Nurcan Yılmaz çıktı. Yılmaz yapmış olduğu konuşmasında, “Hemşireler günü hepimiz için çok önemli ve özel bir gündür. Hemşirelik ve anneliğin birleştiği bu kıymetli günümüz kutlu olsun. Aynı zamanda anneler gününü de en içten dileklerimle kutlarım. Bizler insanımızın acısını dindirmek, hastaların yüzünü güldürmek için büyük ve kutsal bir görevi yerine getiren mesleğin çalışanlarıyız. Aldığımız mesleki sorumluklar toplumun tüm katmanlarına dokunmaktadır. Aldığımız sağlık eğitimlerini en üst düzeyde uygulayarak büyük bir çaba göstermekteyiz.” açıklamalarında bulundu.

“BEN UMUDU SİZİN YÜZLERİNİZDE GÖRDÜM”

İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, “Hemşirelik Türkiye topraklarında Çanakkale Savaşları’ndan beri kutsal bir meslektir. Hemşirelik daha sonra yardımcı sağlık personeli sıfatı taşırken, 2000’lerde çıkan kanunla meslek haline geldi. Ebelerimizin hayata ilk gözünü açtığı zaman umut olarak gördüğü bebeklerimiz sizlerin güler yüzüyle umut buluyorlar. Çanakkale Devlet Hastanesi taşındığı zaman ben umudu sizlerin yüzlerinizde gördüm. Hastaneyi birebir araçlarınızla taşıdınız. Bana sağlığın gelişmesi anlamında umut verdiniz.” dedi.

“HEMŞİRELERİMİZE ŞÜKRANLARIMI İLETİYORUM”

Vali Orhan Tavlı, “Sizler bizim başımızın tacısınız. Saygıdeğer hanımefendiler öncelikle bugün hemşireler günü… Sağlık çalışanlarımız başta hemşirelerimiz, fedakarca, güler yüzle, halkımıza hastanelerde ve her alanda hizmet etmektedirler. İnsanımıza verdiğiniz değerden dolayı siz hemşirelerimize şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

Düzenlenen yemek protokol konuşmalarının ardından yılın hemşirelerine verilen ödüllerle son buldu.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 13/05/2018, Pazar günü yayınlandı, 242 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com