“Yatırımlarla Destan Yazıyoruz”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu dün Valiliğe ziyarette bulundu. Saat 9.30’da gerçekleşen ziyarette Bakan Eroğlu, Çanakkale’de yatırımlarla destan yazıldığının belirtirken, en çok yatırım yapan bakanlığın da Orman ve Su İşleri Bakanlığı olduğunu vurguladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu dün saat 9.30’da Valiliğe ziyarette bulundu. Vali Orhan Tavlı, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce ve Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın da katıldığı ziyarette Bakan Eroğlu, Çanakkale açısından önemli açıklamalarda bulundu.

“EN ÇOK YATIRIM YAPILAN İL ÇANAKKALE”

Basın mensupları ile bir araya gelen Bakan Veysel Eroğlu şu anda yapılan yatırımlarla Çanakkale’de bir destan yazıldığını belirtti. Veysel Eroğlu Çanakkale’de 246 Milyonluk 20 büyük yatırımın temellerinin atıldığını söyledi. Açılış töreni öncesinde Valilik’te, “Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde, ‘Sen Çanakkale’nin fahri hemşehrisisin, ne gerekiyorsa yap. Çanakkale’ye yapılan yatırımları takiple mükellefsin’ diyerek, bana bizzat talimat vermiştir. Biz de hükümet olarak buraya 2017 sonuna kadar 17 milyar liralık yatırım yapmanın mutluluğunu yaşadık. En çok kişi başına yatırım yapılan yer, Çanakkale’dir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, burada en büyük yatırımı yapan bakanlık olma şerefini taşıyor. 1915 Çanakkale Köprüsü’yle herhalde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bizi geçecektir. Biz, geçen sene sonu itibarıyla 3 milyar 270 milyon lira yatırım yapmışız.

“18 BARAJ, 7 GÖLET İNŞA ETTİK”

18 baraj 7 gölet inşa ettik. Şimdi 6 baraj ve 3 gölet inşa aşamasında. Burada 429 bin dekar araziyi modern sulamaya açtık. Çiftçilerimize her yıl 281 milyon lira ilave gelir artışı oldu. 42 dereyi ıslah ettik. 64 milyon fidan toprakla buluştu, 6 bal ormanı, 20 mesire alanı oluşturuldu. Düğünlerin yapıldığı mutluluk ormanı kurduk.

“VERDİĞİMİZ 82 MÜJDENİN 59’UNU TAMAMLADIK”

Dünyanın her yerinden bu bölgenin hava durumunu görmek mümkündür. Belki özel olarak Troya’daki hava durumunu merak edenler olur diye oraya da gözlem istasyonu oluşturuldu. Ne söz verdiysek yapıyoruz. Geçen yıl verdiğimiz 82 müjdenin 59’u tamamlandı. Kalanların da kimisinin temelini atıyoruz kimisi de inşa aşamasında bunların tamamı bitecek. Çanakkale’yi tanıtmak için Tabiat Turizmi Eylem Planı hazırladık. Ayrıca Marmara Bölgesi Gelişim Projesi ile burada muhteşem bir destan yazıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.