“İşçi sınıfının sesiyim”

24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday adaylığı başvuruları önceki gün sona erdi. Çanakkale CHP’den sekiz aday başvuruda bulunurken, adaylığını en son açıklayan isim Erdinç Uslan oldu.

CHP’nin son aday adayı Erdinç Uslan oldu. Uslu dün parti il binasında aday adaylığını saat 13.00’te açıkladı. Adaylık açıklamasına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve partililerde destek verdi.

“YENİ BİR UMUT DOĞUYOR”

Uslan yapmış olduğu adaylık açıklamasında, “Gücünü halktan alanların halkın iradesiyle yola çıkanların verdiği mücadeleler hepimize örnek olsun. Haksızlığa ve adaletsizliğe göğüs gerenlerin neler yaşadığını neler çektiğini tarihin sayfalarında gördükçe, yeni bir umut doğuyor, yeni bir güç doğuyor içimizde…

“YİNE BUNLAR KAZANACAK DÜŞÜNCESİ OLUŞTURULUYOR”

Ülke yangın yerine dönmüş durumda… İşçiler, emekçiler, çiftçiler, emekliler, taşeronlar, kısacası ekmek mücadelesine olanlar ağır vergi yükleriyle, köleleştirilmiş bir düzenin parçası halinde adeta mengeneye sokulmuşçasına eziliyor. Sermayeye hizmet eden anlayışlarla, allayıp pullayıp süsleyip ortaya konan projeler karşısında mücadele gücü kaybettirilen halkımız, her seçim öncesinde verdiğimiz oy boşa gidecek yine bunlar kazanacak düşüncesine yenik düşürülmeye çalışılıyor. Yenilmeyeceğiz, kanmayacağız ve direneceğiz…

“İŞÇİ SINIFININ SESİ OLMAK İÇİN ADAYIM”

Sevgili dostlar, mücadele benim ve partililerimin damarlarındaki kanda var… 24 Haziran’da Türkiye, tarihinin en önemli virajını döneceği bir seçime gidecek. Hepimiz bu seçimin önemini biliyoruz. Ülkenin durumu karşısında, gerçek bir vatansever olarak, işçisi için, emekçisi için kendini feda etmeyi göze almış biriysem eğer, taşın altına elimi sokma gereği duyarak, onur mücadelemizi meclise taşıyabilmek adına, kimsesizlerin, yoksulların sesi olarak, işçi sınıfının temsilcisi olarak, bu güzel ülkenin yarınlarına sahip çıkma adına aday adaylığımı açıklıyorum.” cümlelerini kurdu.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.