ÇOMÜ’yü başarıyla temsil ettiler  

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İletişim fakültesi Medya ve Kültürel Çalışmalar anabilim dalı yüksek lisans öğrencileri, Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Birol Akgül ile birlikte Antalya’da Patara Antik Kenti’nde düzenlenen 3. Uluslararası kongrede ÇOMÜ’yü başarı ile temsil ettiler.

“Innovation and Global Issues in Social Sciences III” başlıklı uluslararası kongre kapsamında akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşları “InGlobe” çatısı altında toplandı.

ANTİK KENTTE AKADEMİK ÇALIŞMA

Kongre, farklı ülkelerden akademisyenler, bürokratlar ve öğrencilerin katılımı ile Antalya’nın Kaş ilçesi, Patara Antik Kenti bölgesinde gerçekleştirildi. Akademik bir çalışmayı 4 duvar arasından çıkaran, tarih ve doğa ile iç içe bu mekana taşıyarak ilk olabilecek nitelikte bir çalışma olan Patara kongresi, dünyada eşsiz bir kongre olarak yer aldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans yapan öğrenciler de kongreye akademik çalışmalarını göndererek, Patara Antik Kenti’nde sunma olanağı buldu. ÇOMÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Birol Akgül ve öğrencileri Tuğba Kantarcı, Sinem Yaşa, Barış Hergül, Beste Turşucuoğlu, Ecem Ezgi Yıldız; Sanayi 4.0 sürecinde gazetecilik ve tasarım alanlarında güncel, yenilikçi bir yaklaşımla ürettikleri çalışmalarını sundu.

ÇOMÜ’lü öğrenciler, Inglobe 2018 kongresinde sırayla sunumlar yaparak teknolojinin getireceği yeniliklerle hazırladıkları proje sunularını yaptılar. Katılımcıların büyük bir ilgisi ile karşılanan öğrencilerimize büyük ilgi gösterilirken, başarılı çalışmalarını aldıkları sunum ödülü ile taçlandırdılar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.