“Bilimsel gelişim önemlidir!”

Turgutreis Ortaokulu’nda dün sabah saatlerinde, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı başladı. Öğrencilerin yapmış oldukları birbirinden farklı bilimsel üretimler okulda sergilendi. Okula sabah saat 10.30’da ilk ziyareti Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sabah saat 10.30’da Turgutreis Ortaokulu’ndaydı. Başkan Gökhan, Turgutreis Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına katıldı. Öğrencilerle tek tek ilgilenen başkan, ortaya çıkan bilimsel ürünler hakkında detaylı bilgiler aldı. Çok az okulun öğretmeninin eşlik ettiği Başkan Gökhan öğrencilerle sohbet etti ve eserlerin yanında miniklerle hatıra fotoğrafları çektirdi.

“HER BRANŞTA BİLİMSEL GELİŞİM OLDUKÇA ÖNEMLİDİR”

Başkan Gökhan bilim fuarı hakkında, “Turgutreis Ortaokulu öğrencileri güzel bir TÜBİTAK Bilim Fuarı yapmışlar. Gençlerin bilime ilgileri çok önemlidir. Gençler bu şekilde bilimsel eğitim alırlarsa, ilerleyen dönemlerde bilim noktasında pozitif bir anlayışa kavuşurlar. Bu her branşta geçerlidir. Tarih, sanat konusunda da bilim çok önemlidir. Çocuklar çok enteresan konularda çalışmışlar. Mesela yeşil bina konusu var. Belediyemizde biliyorsunuz yeşil bina projesi uyguluyor. Yine enerji tasarrufu üzerine birçok proje var. Bunlar güzel gelişmeler. Çocukların bilinçlenmiş olduklarını görüyoruz. Çağın en önemli geri dönüşüm projesi elektronik malzemelerdir. Çocukların bu konularda da çalışmaları mevcuttur. Çocukların bu yaşlarda bilinçlenmeleri çok önemlidir. Ben öğrencileri ve öğretmenleri ayrı ayrı kutluyorum. Öğretmenlerin öğrencilere vermiş oldukları eğitimlerinden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.