Mai’de Hıdırellez Coşkusu

Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Özgen ve eşi Asu Özgen’e ait Atölye Mai’de düzenlenen hıdırellez etkinliğine CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katıldı.

Bir süredir Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Özgen ve eşine ait olan Atölye Mai’de hıdırellez etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe; CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi serdar Soydan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclis üyeleri ve kentliler katıldı.

Etkinlik, keyifli dakikalarla sürerken Muzaffer Özgen yaptığı konuşmada; “Burada hep birlikte olmaktan çok mutluyuz. Yaza merhaba partimizde yalnız bırakmadığınız için mutluyuz. Çanakkale ruhunu önemserim. Bir insan nerede doğarsa doğsun, Çanakkale’de ekmeğini kazanıyorsa Çanakkale ruhu onu etkisi altına alıyor. Dışarıdan gelen insanlar buraya kendi gelenekleriyle değil Çanakkale’nin örf ve adetlerini kabullenerek geliyorlar. Bu açıdan çok mutluyum. Çanakkale’de yaşayan her insan Çanakkalelidir.” dedi.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuşmasında; “Sanatsal geri dönüşüm buradaki gibi. Atılan eşyalar burada kullanılabilir hale geliyor. Nostaljik olarak kullanılması ayrı güzel. Çanakkale ruhunu taşıyoruz. Nereden gelinmiş olursa olsun burada dışarıdan gelen kültürleri de yaşatmalıyız. Zenginlik, ülke mozaiği orada. Çanakkale kimseyi dışlamadan güzelliklerle yaşayan barışın kenti. Bunun için böyle diyoruz.” dedi.

Yıldız Sağlam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.