Çanakkale’den Büyük Destek

İYİ Parti’nin çok kısa bir sürede tüm illerde teşkilat yapılanmasını tamamlaması ve seçimlere; grup kurulduğu halde yine de halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilmek istediğini belirten Meral Akşener vatandaşın takdirini topladı.

İYİ Parti seçmenleri, Akşener’in Cumhurbaşkanlığı yolunda haddi iddialı olduğunu belirttiler. Çanakkale’de çok az bir zamanda bir hayli imza toplanan Cumhurbaşkanı Meral Akşener’in seçmenleri gelecekten umutlu olduklarını belirttiler. Seçmenler Gazetemize, “İYİ Parti Çanakkale’yi Salladı” yorumlarında bulundular.

“MERAL AKŞENER CUMHURBAŞKANI OLACAK”

Zerrin Özgül, “Öncelikle bütün bunların olmamasını tercih ederdim. Demokrasinin olduğu bir ortamda baraj konulması yanlış bir durumdur. Sonuçta olan oldu. İmzalarda 100 binin çok üzerine çıkacağımıza inanıyoruz. Gördüğünüz gibi konvoyumuz Çanakkale’de bile çok yoğun. Sonuçtan çok umutluyuz. Eminiz ki Meral Akşener Cumhurbaşkanı olacaktır.

“BU KATILIMDAN HAYLİ MUTLULUK DUYDUK”

Ömer Faruk Salış, “100 Bin imzanın toplanabilme konusunda hiçbir endişemiz yok. Çok daha fazlası olacağına yürekten inanıyorum. Konvoy Cuma günü mesai günü olmasına rağmen çok coşkuluydu. Ben konvoydan ziyade güzergah üzerinde halkın iştirakini gördüm. Bu katılımdan bir hayli mutluluk duydum.

“DEMOKRASİNİN GEREKLİLİĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ”

Adnan Meçova, “Bizim bu konvoy olayı dün akşam belirlediğimiz bir organizasyondu. 8-10 saatlik bir duyuruyla bu kadar insanın toplanması çok gurur verici. Demokrasinin gerekliliğini burada bulunan herkes yerine getiriyor. En kötü ihtimalle biz Meral Akşener için 1 Milyon imza toplanır diye düşünüyoruz.

“DEVLET BAHÇELİ KONUŞTUKÇA BATIYOR”

Mustafa Ünal, “Çok güzel bir konvoy oldu. Bugün en az 500 araçlık bir konvoy oldu. Biz bu işi bitirdik. Türkiye genelinde 1 milyon üzerinde imza alınır. Devlet Bahçeli konuştukça batıyor. Millet onun konuşmasına istinaden koşa koşa imzaya gelecek. Çanakkale’de sanıyorum ki 10-15 bin imza atılır. Türkiye genelinde 1 milyon imzaya ulaşacağız.

“İYİ PARTİ ÇANAKKALE’Yİ SALLADI”

Harun Baytekin, “İYİ Parti Çanakkale’yi salladı diyebilirim. 150’den fazla araçla Merkez İlçe Seçim Kurulu’na gelindi. Yolda konvoyla birlikte hareket ederken bizi izleyen vatandaşlarımızın pencerelerden, balkonlardan el sallamaları, teveccüh göstermeleri, yüzlerindeki gülümsemeler cesaretimizi arttırdı. Bugün öğlene doğru Akşener 100 bin imzayı geçecek. Burada gerçekten çok yoğun bir katılım var. İçerde üç personel çalışmasına, yarım dakikada bir imza alınmasına rağmen yoğunluk azalmıyor. Akşener durun artık der mi bilmiyorum ama Çarşamba saat 20.00’ye kadar 2 milyon imza atılır. İnsanlarımızın baskı rejimine karşı bir umudu oldu. Mecliste grup olmasına rağmen hiçbir zaman geri vites yapmadı ve milletin adayı oldu. Bizleri de çok mutlu etti. Bizler bu durumdan oldukça mutlu olduk. Demokrasiye olan inancın perçinlendiğini görüyoruz.”

Tunahan Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.