Robot yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Çan Belediyesi ve Kale Grubu’nun destekleriyle gerçekleştirilen “2018 Troya Proje ve Robot Yarışmaları” 26-27 Nisan 2018 tarihlerinde Çan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yarışmalara, 29 okul, 62 öğretmen, 223 öğrenci katıldı.

“2018 Troya Proje ve Robot Yarışmaları” açılış törenine; Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale ili İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Kale Gurubu Temsilcileri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan konuşmasında teknolojik araçların hızla değişimi ve gelişiminin toplumun değişimini kökten etkilediği vurguladı.

Konuşmasının devamında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan: “Bizlerin, değişimi yönlendirerek onu toplumumuzun bir parçası olacak şekilde kanalize etme sorumluluğumuz var. Kendi öz değerleriyle barışık bir değişim süreci idame etmeliyiz. Kendimize görev edindiğimiz bu stratejiyle kısa vadede “Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi” ile kurumlarımızın proje üretme kapasitelerini %150 oranında arttırdıklarını, bu yarışmalarla yenilikçi uygulamalarda ilimize getirdiğimiz vizyonun meyvelerini toplamanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, yarışmaların düzenlenmesinde sponsorluk desteği sunan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’ya, Kale Seramik ve Kale Nakliyat yöneticilerine, Organizasyonu düzenleyen Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, organizasyona katılan tüm öğretmen, öğrenci ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından yarışmaya katılan robotların gösteri maçları gerçekleştirildi. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan gösteri maçlarının akabinde serbest kategoride yarışmaya katılan projelerin yer aldığı stantlar bir bir ziyaret edildi. Mini sumo, çizgi takibi, sumo ve hızlı çizgi takibi kategorilerinde robot yarışmaları yapıldı. Serbest kategoride ise Bilim ve Teknoloji, Değerler Eğitimi ve Çevre Bilinci olmak üzere üç ana grupta 144 proje yarışmaya katıldı.

2018 Troya Proje ve Robot Yarışması ikinci günü kapanış programı robot ve proje yarışmalarında jüri tarafından değerlendirilip dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.