Çevreye duyarlı nesiller yetişiyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen üç ilkokulda kitap dağıtımı yapıldı. Dağıtıma, Vali Orhan Tavlı’nın eşi Ayşe Tavlı da destek vererek öğrencilerle ilgilendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından çevre ve doğa koruma çalışmalarına katkıda bulunmak ve öğrencilerimize kalıcı davranış bilinci kazandırmak amacı ile “Tabiatı, Bitkileri ve Hayvanları Koruyan Üçlü “ÇŞB” Doğada”  adlı kitap hazırlatılarak, okullarımızda dağıtımı yapılması planlandı. Korunan alanlarla ilgili çeşitli bilgiler içeren kitap, aynı zamanda ülkemizdeki mevcut koruma altındaki doğal sit alanları ve tabiat varlıklarını çocuk karakterler aracılığı ile tanıtmayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamında ilimizde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 18 Mart İlkokulu, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu ve Kepez Atatürk İlkokulu olmak üzere 3 (Üç) ilkokulda kitap dağıtımı yapıldı.

Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulunda düzenlenen kitap dağıtım töreni; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın eşi Ayşe Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.