“Belediye bütçesi halkın bütçesidir!”

Çanakkale Belediyesi envanterinde kullanıma sunulacak olan, farklı hizmet alanlarında faaliyet gösterecek yeni araçlar, halkın huzurunda Cumhuriyet Meydanı’nda tanıtıldı. Dün saat 12.00’de yapılan tanıtımda konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Bu araçları halkın kaynaklarıyla aldık. O yüzden ne aldığımızı herkesin görmesi çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından 15 yeni araç hizmete dün itibari ile girdi. Araçların tanıtımı dün Cumhuriyet Meydanı’nda Belediye personelleri ve vatandaşların katılımları ile saat 12.00’de yapıldı. Yapılan tanıtıma Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye bünyesinde kullanılmak üzere; 3 adet Ford Tourneo Corıer, 1 adet Ford Transit, 1 Adet Motosiklet, 1 adet Yangın Aracı, 1 Adet Engelli Tip Minibüs, Asfalt Serme Aracı, Asfalt Kazıma Aracı, 5 Adet Otobüs ve 1 Adet servis amaçlı ticari araç alındı. Toplamda 4 Milyon TL’ye alınan araçlar için Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Biz bu araçları Belediye’de kullanılmak üzere Çanakkale halkının kaynaklarıyla aldık” dedi.

“YENİ ALINAN ARAÇLAR 4 MİLYON TL’YE MAL OLDU”

Başkan Ülgür Gökhan Meydan’da düzenlenen etkinlikte, “Bugün son dönemde almış olduğumuz, 2018 yılı içerisinde Belediyemize kazandırmış olduğumuz çeşitli işlemlerde hizmet verecek olan araçlarımızın tanıtımını yapacağız. Belediyeler alt yapılarını yaparken mutlaka araç ve gereçlere yoğun ihtiyaç duyarlar. Bizde Belediye bütçemiz ve İller Bankası kredi limitimiz yüksek olduğu için, mevcut kaynaklarımızı verimli kullandığımız için bu araçları alabilme şansına sahip olduk. Toplamda 4 Milyon TL’lik bir araç parkına sahip olduk. Çanakkale halkının kaynakları ile biz bu araçları alıyoruz. Halkın ne yaptığımızı, kaynakları nereye harcadığımızı görmesinde yarar var. O yüzden herkes görsün diye bunu meydanda yapıyoruz. Sonuçta belediye bütçesi halkın bütçesidir.” dedi.

“HALKIMIZ KADIN ŞOFÖRLERİMİZDEN OLDUKÇA MEMNUN”

Aynı zamanda Çanakkale’de Belediye otobüslerinde hizmet verecek kadın şoförlere de araçları sürebilmeleri için gerekli kartları teslim edildi. Başkan Gökhan, “Kadın şoförlerimize geri dönüşler oldukça olumlu” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.