AFAD’tan tünel çalışanlarına eğitim

Çanakkale İl Afet Müdürlüğü tarafından Ayvacık tünellerinde çalışan işçilere, göçük ve afet durumunda neler yapılabileceği eğitimi verildi.

Çanakkale-İzmir Karayolu’nun Ezine-Ayvacık ile Küçükkuyu arasında tünel ve yol yapımı inşaatında çalışan tüm personele, Çanakkale AFAD tarafından olası bir göçük durumunda risk yönetimi, temel afet bilinci, yaralıların tünelden tahliyesi ve yangın durumlarında neler yapılması gerektiği hakkında eğitimler verildi.

AFAD İl Müdürlüğü haberine göre; Tünel ve yol yapım inşaatı şantiyelerinde çalışanlara​ verilen teorik eğitimlerin ardından yangın ve olası göçüklerde tünellerden yaralı tahliyesi tatbikatı da gerçekleştirildi.

Bilindiği üzere, tek şeritli ve çok virajlı bir yola sahip olan Küçükkuyu Nusratlı rampalarında, sürücülerin yıllardır yaşadığı kazalar ve diğer riskler yapımı devam eden tünellerin tamamlanmasıyla birlikte sona erecek.

Biri 1,7 km, diğeri 1,9 km uzunluğunda olan ve yapım çalışmaları süren 2 adet tünel tamamlandığında, Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki mesafe kısalacak ve can kayıplı kaza riskleri ortadan kalkarak ulaşım daha konforlu ve güvenli hale gelmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.