Genç ve Dinamik Bir Meclis

ÇTSO Mayıs ayı Meclis Toplantısı dün saat 15.00’te ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis Başkanı Osman Okyay’ın yerine Meclisi Meclis Başkanvekili Hayrettin Çetinkaya yönetti. Katılımın bir hayli fazla olduğu gözlendi.

ÇTSO Mayıs ayı Meclis Toplantısı, dün ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. ÇTSO Meclisi’ni Meclis Başkanvekili Hayrettin Çetinkaya yönetti. Yönetim Kurulu Başkanlığı adına açıklamayı Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu yaptı. Meclis toplantısında Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Ulural ve Meclis Üyesi Armağan Aydeğer, Çanakkale’de Turizm ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

“Genç ve Dinamik Bir Meclis Oluştu”

Meclis Başkan Vekili Hayrettin Çetinkaya açılış konuşmasında, “Her ne kadar Meclis toplantısında katılmak görevimizde olsa göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim. Değerli fikirlerinizle toplantının verimli geçmesini arzu etmekteyim. Zaman hızla geçiyor. Daha 15-20 gün önce seçim yaptık, şimdi ise Meclis Toplantısı yapıyoruz. Beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ediyoruz. Genç ve dinamik olduğuna inandığımız bir Meclis grubu oluştu. Toplumun bakışının da bu yönde olduğunu görüyoruz. Bu görevlere mücadeleniz ve isteğinizle geldiniz” dedi.

“Görevimiz Çanakkale’yi Marka Kent Yapmaktır”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu ise yapmış olduğu konuşmasında, “Demokratik bir ortamda geçirdiğimiz seçim sonrasında bizlere bu görevi veren üyelerimize hizmet etmek için çalışmaya başladık. Bu hizmetin görevi Çanakkale’yi marka kent yapmaktır. Bunu sağlayabilmek için öncelikle kentimizdeki yerel aktörlerle hareket etmek gerektiğinize inanıyoruz. ÇTSO hızla büyüyor. Yeni üyelerimiz ile daha da kalabalık bir hale geliyoruz” açıklamalarında bulundu.

“KOSGEB Çanakkale’de 13 Milyon Hibe Dağıttı”

KOSGEB Müdürü Barış Ulural, “Çanakkale iş dünyasının güzide üyeleri sizleri saygıyla selamlıyorum. KOSGEB devletimizin işletmelere destek veren kuruluşlarından bir tanesidir. Birkaç tane daha farklı alanlarda hizmet veren kuruluşlarımız var. KOSGEB olarak bizler imalat sanayi başta olmak üzere, hizmet sektörü dahil olmak üzere bir hedef kitlesine sahibiz. Şu anda 11 tane aktif destek programı yürütüyoruz. KOSGEB olarak şu anda tüm Türkiye’de örgütlememizi tamamladık. Çanakkale’de Troia Caddesi üzerinde ofisimiz bulunmakta ve desteğe hazırız. Çanakkale KOSGEB kurulduğundan bu yana yaklaşık olarak 13 Milyonluk hibe ile firmalara dağıtıldı. Bu kapsamda 400’ün üzerinde personel Çanakkale’de istihdam edildi. 2 bin 300’ün üzerinde esnafımız ise kredi yardımlarından faydalandı” dedi.

“Çanakkale Tarım, Turizm ve Üniversite Şehridir”

Turizm ile yapmış olduğu genel bilgilendirmede Armağan Aydeğer ise, “Biliyorsunuz Ticaret ve Sanayi Odamız Troia yılına imza attı. Tüm Türkiye’ye örnek olarak meslek örgütünden çıkan proje Bakanlığın politikası haline geldi. Bu proje her yerde iç ve dışta Türkiye’yi örnek proje olarak temsil etmektedir. Konu hep turizmle ilgili olduğu için ben Turizmle ilgili kısa konulardan bahsetmek istiyorum. Çanakkale’nin 3 önemli konusu vardır. Bunlar tarım, üniversite ve turizmdir. Turizmin ülkelerin ve bölgelerin imajına çok ciddi bir desteği vardır. Dolayısıyla buradaki ticaretin gelişmesine de artı bir değer katıyor. Turizm ne kadar iyi olursa her sektör bu alandan yararlanmaktadır” cümlelerini kurdu.

Tunahan Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.