Hedef: Ortak Akıl

ÇTSO Yönetim Kurulu ve Başkan Selçuk Semizoğlu, henüz geçen oda seçimlerinin ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette; geçmişteki dolaylı yoldan iletişime girme yanlışından dönülmesi ve ortak aklın oluşturulması konuşuldu. Semizoğlu, Ticaret Sitesi için Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan destek istedi.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti. ÇTSO’yu makamında ağırlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yakın zamanda başkan seçilen Semizoğlu’nu kutladı.
Başkan Gökhan ve Semizoğlu’nun gündemi; ÇTSO’nun yeni yönetimi ve genç üyeler oldu. Semizoğlu, ziyarette Gökhan’dan Ticaret Sitesi ile ilgili destek beklediklerini ifade etti.
Başkan Gökhan, geçmişte ortaya çıkan yanlışlardan dönülmesi gerektiğini aktardı.

“TİCARET ALEMİ TEMSİLCİSİNİ SEÇTİ”

Ziyarette konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ziyaretin gündemine Ticaret  Sitesi’ni taşıyarak; “Seçimlere katılım çok iyiydi. 3300 üyeden 1700 civarında fiilen katılım oldu. Çekişmesiz, tek liste olan yerlerde dahi katılım iyiydi. Bu bir bayrak yarışı. O liste bu liste değil Çanakkale için. Siyasilerin takındığı tavıra teşekkür etmemiz lazım. Ticaret alemi kendi temsilcilerini seçti. Siyaseten seçilmiş ve bürokratlarla en iyi, en samimi şekilde ilişkilerimizi sürdürmemiz gerektiğine inanıyoruz. Büyüklerimiz ve seçilmişlerimize elimizden geleni yapma sözü veriyoruz. Sizden de destek istiyoruz. Ortak birkaç projemiz var, yenileri de eklenecektir. En son projemiz, Ticaret Sitesi.” şeklinde konuştu.

“ÇANAKKALE’NİN GERÇEKLERİ ÜZERİNE BİR ARAYA GELMELİ”
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; yeni yönetimin genç üyelerinin önemli olduğuna değindi. Başkan Gökhan, geçmişte dolaylı yollarla iletişime geçme yanlışına düşüldüğünü belirterek;  “Bir oda üyesi olarak, Belediye Başkanlığı’nın dışında da elimizden geleni yaparız. Çanakkale’nin en önemli ve en dinamik örgütü Ticaret ve Sanayi Odası, borsa ile beraber. Dolayısıyla buradaki yönetimler ve projeleri çok önemli. Ülkenin olduğu gibi Çanakkale’nin de yatırıma ihtiyacı var. Bu noktada desteğe ihtiyaç varsa biz de her zaman desteğe hazırız. Konuşmalarımızı baş başa, yüz yüze, bir masa etrafında yapmak yerine hep dolaylı ve basın yoluyla yapmayı yeğledik. Bu yanlıştan dönmek lazım. Projeler, ortak akılla hayata geçirilirse daha başarılı olur. Dışarıdan da görüş almak gerekiyor. Burada yerel ve devlet yönetiminin katkıları da önemli. Burada kurumlar siyasi olmaksızın akıl ve Çanakkale’nin gerçekleri üzerine bir araya gelmeli. İktidar desteği alan iller parlıyor, diğerleri geride kalıyor. Yanlışlardan sıyrılmak lazım. Bu konuda gençler önemli. Birilerinin sözlerine bakarak değil kendi ortak akıllarıyla hareket etmeliler.” dedi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.