Yüz Güzelliği İçin İpuçları

Yüz güzelliği için beslenme, cilt bakımı uygulamaları, temizlik önem taşımaktadır. Yüz güzelliği aslında küçük dokunuşlarla mümkün.


Kan Dolaşımı Önemli

Önceliğin cildi temiz tutmakta olduğunu söylerken diğer yandan kan dolaşımı cilt için altın değerinde önem taşıyor. Sabahları yataktan kalktığınız zaman birkaç dakikanızı alacak olan uzuvlarınızı gerdirme önemsiz gibi görünse de kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Taze bir cildi kan akışıyla doğru orantılıdır diyebiliriz. Bunun yanında odanızın penceresini açıp içeriye hava girmesini sağlayarak sabahınızı daha da zindeleştirmek yine cildinize de fayda sağlayacaktır. Ayrıca temiz hava dolaylı da olsa cilt güzelliğini etkileyen ruh sağlığınızın pozitif hanesine de bir işaret koyacaktır. Dolaşım sistemi, boşaltım sistemi, sindirim sistemi aktif bir şekilde çalışmaya başlarken vücudunuza giren temiz hava bütün vücudunuzun ve cildinizin uyanmasını, tazelenmesini sağlayacaktır.

Her Sabah Limonlu Su

Birçok yerde yer alan önerilerden biri de sabahları limonlu ılık su tüketmektir. Limon yüz güzelliği için de tartışmasız çok faydalı bir ürün olarak her mecrada bir kez anılmaktadır. Sabah uyandığımızda limonu tüketmek için bir bardak ılık su içerisine 1 adet taze sıkılmış limonun suyunu dökün ve aç karnına bu suyu için. İç organlarınızın çalışması için bir start vereceğiniz bu içecek aynı zamanda günlük detoksunuzu yapacaktır. Her sabah yapmanız gereken bu uygulama yüz güzelliği için de oldukça önemlidir.

Makyaj İle Uyumayın

Yüz güzelliği dendiğinde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de makyajlı cilt ile uzun süre kalmamak. Hatta uyumamak. Yüzünüzün daha canlı ve sağlıklı görünümü için mutlaka geceleri makyajdan arındırmanız gerekir. Yapmadığınız günlerin ertesinde ise mutlaka bir temizleme toniği ile cildi kozmetikten arındırmalısınız.


Cildi Nemlendirin

Sabah uyandığınızda veya gün içerisinde yapacağınız cilt temizleme uygulamasından sonra mutlaka cilt nemlendiricisi kullanarak cildinizi nemlendirin. Kuru bir cilt her zaman derinin zarar görmesi anlamına gelir. Bu nedenle cildin neme ihtiyacı vardır. Kuru cilde sahip olanlarda yaşlanmanın daha erken olduğu da gözlemlenmektedir. Bu arada yüz güzelliği için kullanılacak olan nemlendiricileri yağlı cilde olanlar daha dikkatli kullanmalıdır.

Maske Önerileri

Cildimize iyi bakmamızı sağlayacak ipuçlarının yanı sıra ara sıra uygulayacağımız maskeler de sağlık katacaktır. İşte Suna Dumankaya önerisi:

Cilt Temizleme Sütü

Malzemeler: 200 ml süt, 1 salatalık

Yapılışı: Salatalığınızı yüzünü soymadan rendeleyin. Üzerine 200 ml süt dökün. 1 gün karışımı bu şekilde bekletin ve sonrasında süzerek elde ettiğiniz temizleme sütünü her gün sabah ve akşam cildinize sürün.

Ballı Bakım

Malzemeler: 3 yemek kaşığı bal, 1 yemek tabağı kadar yoğurt, 5 yemek kaşığı mürver çiçeği

Yapılışı: Balı ocakta ısıtarak erimesini sağlayın. Yoğurt ve mürver çiçeğini kısık ateşte yarım saat boyunca kaynatın. Kaynattığınız karışımı 5 saat bekletin ve sonrasında süzün. Süzdüğünüz karışım içine balı da ilave edin ve iyice karıştırın. Oluşturduğunuz kremi bir kavanoza doldurun cildinize uygularken pamuk yardımıyla sürün.

derleme:Yıldız Sağlam
kaynak:güzelliksırları

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.