Kadın adayların sayısı artıyor

AK Parti’de ilk adaylık açıklaması yapan Meryem Doğrusoy’un ardından partinin sevilen isimlerinden Julide İskenderoğlu da sessiz sedasız adaylığını açıkladı. İskenderoğlu ile birlikte Hülya Karagöz Yıldız ve hemen ardından da Fatma Aydoğan Bektaş, adaylığını açıklayan kadın siyasiler arasında yerini aldı.
Geçtiğimiz cumartesi günü Ak Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Fatma Aydoğan Bektaş, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıkladı. Bektaş, düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada “Çanakkale’de doğdum. İlköğretim, lise ve üniversiteyi Çanakkale’de tamamladım. Bir yandan okurken bir yandan da babamın yanında çalıştım. Esnaf bir babanın kızı ve bir esnafın eşiyim. Oturduğum yeri pak etmeye, yediğim ekmeği hak etmeye çalıştım. Fakat para değil insan biriktirmeye uğraştım.

Ak alınlı bir gencim. Ak yürekli bir kadınım. Bu güzide teşkilatta çalışmış bir kardeşinizim. Şimdi ise milletvekili aday adayı olarak huzurunuzdayım. Beni; gözü ilerde, gönlü geride biri olarak değerlendirmeyin. Kıymetli Çanakkale’m bugün huzurlarınıza  Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale milletvekili aday adaylığımı değil, bu şehre ve bu ülkeye sevdam için çalışacağımı ilan ediyorum.” ifadeleriyle kendini tanıttı.

“RANT KAYGISI TAŞIMADAN BU YOLA BAŞ KOYDUM”

Bektaş, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “Adalet ve Kalkınma Partisinin iktidara gelmesi ile birlikte Türkiye büyüdü.” diyerek şöyle devam etti: “Benimsediği proaktif  politika prensibi ile söz dinleyen bir ülke olmaktan çıktı. Ekonomide, siyasette büyüdü. En önemlisi uluslararası yatırımlar noktasında dünyanın bir numaralı ülkesi konumuna geldi. Bugün yeryüzünde nerede mazlum varsa orada o mazluma destek olmak için Türkiye var. Böylesine bir partide kadınların, yaşamın her alanın da başarıyla yer aldığını göstermek için görevimi en iyi şekilde yapacağıma inandığım için aday adayı oluyorum. Siyasi rant, ekonomik rant kaygısı taşımadan bu yola baş koydum. Çanakkale derdiyle, Türkiye sevdasıyla yollara düşeceğim. Çanakkale’nin sorunlarına çözüm üretmek için çabalayacağım. AK Parti’nin ve Çanakkale’nin alnı açık gönlü açık ve sofrası açık olacağım.  Çanakkaleli olarak, Çanakkale’min talep ve isteklerini Çanakkale’min  değerini ve en önemlisi Çanakkale’nin gücünü Ankara’da  en etkin biçim de temsil edeceğim. Ak Parti teşkilatımın ve aziz milletimizin gönüllerine gireceğim, gönüller alacağım. Sözün özü; Hep yanınızda olacağım. Doğana beşik ölene mezar olacağım.”

Yıldız Sağlam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.