Sessiz sedasız adaylık başvurusu

AK Partinin kuruluşundan bu yana aralıksız partinin her kademesinde görev yapan Jülide İskenderoğlu, milletvekili adaylığı için başvurusunu yaptı.

İki dönem daha milletvekili adaylığı yapan Jülide İskenderoğlu, son olarak da partisinin Kadın Kolları MKYK üyeleğini de başarılı bir şekilde yürütüyordu. 24 Haziran seçimleri için bulunduğu görevden ayrılıp adaylık başvurusunu yapan Jülide İskenderoğlu, Çanakkaleliler ve partilileri tarafından sevilen isim olarak biliniyor.

Jülide İskenderoğlu kimdir?

1974 yılında Balıkesir’de doğan Jülide İskenderoğlu ilk ve orta öğretimimi doğduğu kentte tamamladıktan sonra 1994 yılında Çanakkale’de 18 Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu.

2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev alan İskenderoğlu, daha sonra sırasıyla; 2006 yılında Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 yılında Ak Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Çeşitli STK larda faaliyetlerde bulunan Jülide İskenderoğlu, 2010 yılında 12 Eylül referandumundan hemen önce Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti.

Görev süresi boyunca merkez ilçelerine ait çeşitli köy okullarında iyileştirme ve malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yaptı. Önde gelen yazar ve düşünürlerinin katıldığı panel ve toplantılar düzenledi.

TOGEMDER işbirliği ile Çanakkale’ye 1 adet Anaokulu kazandırdı.

Görevini devrederken üye sayısını  arttırmayı başarmış olan İskenderoğlu, çeşitli zamanlarda kan bağışı kampanyası, ihtiyaç sahipleri için tekerlekli sandalye kampanyası, organ bağışı kampanyaları gerçekleştirerek sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

İskenderoğlu, AK AKADEMİ ile birlikte, Kadınlar İçin Etkili İletişim, Beden Dili Kullanımı ve Diksiyon Dersleri, Kadın Hakları, Çocuk Yetişimi, Kadın Sağlığı, Obeziteyle Mücadele, Aile Hukuku, Sandık Başı Eğitimleri gibi eğitimlerde yer aldı.

25. Dönem ve 26. Dönem Ak Parti Çanakkale 3. sıra milletvekili adayı oldu.

Jülide İskenderoğlu evli ve 1 çocuk annesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.