Öğrenciler Kan Bağışı İçin Seferber

Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Türk Kızılayı ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında İskele Meydanı’nda ‘1 Dakika İçin Harekete Geç’ sloganıyla ‘Kan Bağışı Günü’ düzenlediler.

Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi 10/B ve 10/C öğrencileri kan bağışı kampanyası için Kızılay ile iş birliği halinde başarılı bir etkinliğe imza attı. İki gün boyunca sabah 11:00 akşam 22:00 saatleri arasında kan bağışı için çalışan öğrenciler, okul için gelenekselleşen bu etkinliği sürdürmeye kararlı.
Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Soner Boylu; “Her yıl bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin toplum hizmeti projesi kapsamında; geçen yıl bir günde 104 ünite kan toplamıştık, rekor demişti Kızılay yetkilileri. Bu yıl o rekoru aşmak istiyoruz. Öğrencilerimiz Kızılay yetkilileri tarafından bilgilendirildi de. Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına biz de destek veriyoruz. Etkinliğimiz 2 gün sürüyor.” ifadeleri ile konuyu özetledi.

“KENDİMİZİ KAMPANYAYA ADADIK”

Öğrencilerden Burcu Bağcı; “Kızılay kampanyası için 6-7 aydır uğraşıyoruz. Hedefimiz rekoru geçmek ve ilerleyen yıllarda bu etkinliğin sürekli gerçekleşmesini sağlamak. Bu konuda daha fazla çalışma yapabileceğimize ve vatandaşların desteği ile bunları daha da ileriye taşıyabileceğimize inanıyoruz.” ifadelerine yer verirken Doğan Yıldız; “Kızılay ile birlikte yürüttüğümüz bu proje için aylardır uğraşıyoruz neredeyse. Kızılay bize bu konuda çok yardımcı oldu. İnsanlara kan vermenin önemini anlatarak bu bağışa teşvik etmeye çalışıyoruz. İnsanlar genellikle destek oluyor ama önyargı ile yaklaşanlar da var. Bilinçli insanlarımız da var. Bizler de daha çok konuşarak bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bu işe kendimizi adadık. Topluma faydalı olduğumuz düşünüyoruz.Okulumuzda gelenekselleşmiş bir etkinliği sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.