Kavak Ağaçları Budandı

Bahar aylarının gelmesiyle Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan kavak ağaçlarının polen dökmesi vatandaşı isyan ettirmişti. Ağaçlardan dökülen polenler günlerdir ara sokaklarda ve meydanda vatandaşlara zor anlar yaşattı. Çanakkale Belediyesi olaya kayıtsız kalmayarak bugün ağaçlarda budama çalışması yaptı. Çalışmalar tur otobüslerinden dolayı yarıda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yoğun bir şekilde polen dökmeye başlayan Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan kavak ağaçları vatandaşı rahatsız etti. Ağaçlardan dökülen polenler Cumhuriyet Meydanı çevresinde yer zeminini kapladı. Polenler Cumhuriyet Bulvarında park eden araçların camlarında da görüldü. Dökülen polenler meydanda sınırlı kalmadı ara sokaklara da uçuşarak dükkan sahiplerine ve vatandaşa zor anlar yaşattı. Gazetemizde dün yer verdiğimiz “Elimiz ağzımızda gezmek zorunda mıyız” haberi Belediye tarafından dikkate alındı.

Çanakkale Belediyesi ekipleri bugün öğlen saatlerinde vatandaşın korkulu rüyası haline gelen kavak ağaçlarında budama çalışması yaptı. Ağaçların büyük bir bölümü budandı. Bir kısmı tur otobüslerinden ötürü yarım kaldı. Çalışmalar önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.