Esnafa yabancı dil desteği

Çanakkale Güç Birliği Platformu, esnaf için İngilizce semineri düzenledi. Ücretsiz programda esnafa diyaloglar, turistlerle etkileşim konularında bilgiler verildi, katılım belgesi sunuldu.

Çanakkale Güç Birliği Platformu Kültür Sanat Komisyonu ve American Life işbirliğinde, esnafa yönelik olarak, ücretsiz düzenlenen seminerde karşılama, ürün tanıtma, alışveriş, rakamlar/fiyatlar, pazarlık, diyalog ve uğurlama konularında bilgiler verildi. Başlangıç düzeyinde ve farkındalık yaratma amacıyla düzenlenen program esnafın turistle iletişimini güçlendirmek için gerçekleşti.

Program, Platform Başkanı Gökhan Bayram’ın konuşmasıyla başladı. Bayram, konuşmasında platform ile ilgili bilgiler vererek önümüzdeki günlerde başka alanlarda eğitimleri sürdüreceklerini kaydetti. American Life yetkilileri ve Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Özgür Üstün’e teşekkür edildi. Sonrasında ise seminere geçildi. Dialoglar, sohbet, alışveriş konularında bilgiler sunuldu, belgeler ve çalışma notları verildi. İngiliz eğitmen ile esnaf arasında dialog yapıldı. Program sonunda Güç Birliği Platformu Esnaf Komisyonu Başkanı Cemile Kırgız ve Yaşlı Komisyonu Başkanı Necla Demirutku tarafından katılımcılara katılım belgeleri sunuldu. Esnaf, verilen seminerden çok memnun olduğunu belirterek, kendilerine yönelik böyle bir program düzenleyenlere teşekkürlerini sundu.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.