Kahramanı Başkan Ödüllendirdi

Küçük bir kızın hayatını kurtaran Çanakkale Belediyesi ÇABİS personeli Oğuzhan Akgün’ü Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ödüllendirdi. Akgün, aynı zamanda Çanakkale Belediyesi bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasında ikinci oldu.

Çanakkale Belediyesi çalışanı Oğuzhan Akgün geçtiğimiz günlerde Golf Aile Çay Bahçesi önünde ÇABİS bisikletlerini düzenlerken küçük bir kız çocuğunun hayatını kurtardı. Küçük kız çocuğu ailesinden bağımsız bir şekilde yola koştu. Yoldan hızla gelen Belediye otobüsünün önünde atlayacakken belediye personeli Oğuzhan Akgün tarafından fark edildi. Akgün ani bir hareketle küçük kızın yola atlamasına fırsat vermedi. Akgün’ün yapmış olduğu davranış ÇABİS güvenlik kameraları tarafından an be an kayıt altına alındı. Kameralardaki görüntüler sosyal medyaya yüklendikten sonra Akgün’ün örnek davranışı birçok kişi tarafından izlendi.  Çanakkale Belediyesi ÇABİS personeli Oğuzhan Akgün yapmış olduğu davranış karşılığında, dün Başkanlık makamında, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından ödüllendirildi.

“YAPTIĞIM DAVRANIŞ İNSANLIK GÖREVİDİR”

Yapmış olduğu davranıştan sonra Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından ödüllendirilen Oğuzhan Akgün, başkanlık makamında yapmış olduğu açıklamasında, “Arkamı döndüğümde küçük bir kızın koştuğunu gördüm. Babası arkasından seslendi. Babası kızına yetişemeyeceği bir pozisyondaydı. Bende o anda her vatandaşın yapacağı bir davranışı yaparak müdahalede bulundum. Yaptığım davranış insanlık görevidir” sözlerinde bulundu.

“BELEDİYE HİZMETİ KENTLİNİN HER HİZMETİNE KOŞMAK DEMEKTİR”

Başkan Ülgür Gökhan konu ile ilgili, “Son günlerde Çanakkale Belediyesi personelleri fazlasıyla insanlık görevi yapıyorlar. Bundan fazlasıyla mutluluk duyuyorum. Demek ki bu personellerimiz müdürleri ve amirleri tarafından iyi yetişmişler. Kentte belediye hizmeti vermek demek, kentlinin her hizmetine koşmak demektir. Tüm canlılara hizmet vermek demektir. Arkasını dönüp başkası koşsun diyebilirdin. O anda bir saniyelik gecikme küçük kızın hayatına mal olabilirdi. Sizler burada kent halkının kaynakları ile emeklerinizi kullanıyorsunuz. Bu anlayışınızı sürdürmenizi diliyorum” dedi.

“BİSİKLET KULLANIMININ YAYGINLAŞTIRILMASINA 2. OLDUK”

Aynı zamanda, 16-20 Nisan tarihlerinde gerçekleşen 2.Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi’nde Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün “Bisiklet Kullanımının Yaygınlaştırılması” başlıklı projesi sağlıklı çevre kategorisinde ikinci oldu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, plaketi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses’e iletti.

Tunahan Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.