Dünya 10 dakikalığına güzelleşti

Dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın koltuğuna Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi Neslihan Gök oturdu. Gök, sosyal medyadan Başkan Gökhan’a “23 Nisan doğum günüm, 10 dakikalığına koltuğunuza oturmak istesem şımarıklık etmiş olur muyum” dedi. Başkan Gökhan, üniversite öğrencisinin isteğini kırmayarak, dün başkanlık makamını 10 dakikalığına kendisine devretti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi İzmirli Neslihan Gök, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a sosyal medyadan mesaj yazdı. Neslihan Gök Başkan’a yazdığı mesajda, “Merhaba Başkanım, ben Neslihan. Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih bölümü öğrencisiyim. 23 Nisan doğum günüm ve o gün için 10 dakikalığına koltuğunuza oturmayı istesem umarım şımarıklık etmiş olmam. Sizi ve düşüncelerinizi seviyorum. Sizinle tanışmış olmakta beni mutlu edecektir” cümleleri yer aldı.

“MUHARREM ERKEK, GENÇ BAŞKANI TEBRİK ETTİ”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün Neslihan’ın mesajına kayıtsız kalmayarak, koltuğunu üniversite öğrencisine devretti. Çanakkale Belediye başkanı kısa bir süreliğine üniversite öğrencisi Neslihan Gök’e geçti. Koltuk devri sırasında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek de başkanlık makamına gelerek, Neslihan Gök’ü tebrik etti.

“SİZİNLE TANIŞMAM ÇOK İYİ OLDU”

Konu ile ilgili Neslihan Gök, “Aslında yapmış olduğum şey, çok ciddi bir durum değildi. Mesaj atmamın nedeni espri yapmaktı. Sizinle tanışmam çok iyi oldu. Sizin koltuğunuza oturmayı arzu ettim. Çanakkale’de işler güzel ilerliyor. Kentte öğrencilerin mutlu olduklarını görüyoruz” dedi.

“ALIŞKANLIK YAPMASIN”

Başkan Ülgür Gökhan, “Alışkanlık yapmasın” diyerek yüzleri güldürdü. İlk defa koltuğuna başkası oturan Ülgür Gökhan, “Bana bu görevi halk uygun görüyor” dedi.

“BU KOLTUK BENİM DEĞİL, HALKIN”

Başkan Gökhan konu ile ilgili, “Çanakkale Belediyesi, her zaman söylüyorum bir kadın tarafından yürütülmelidir. Bu koltuk benim koltuğum değil, halkın koltuğudur. Sen de bu halktan birisin. Bu koltuğa gelip oturup, burada içinde olan bir hevesi takdir etmen gayet doğaldır. Bizler gençlerimizin taleplerini karşılayabildikçe mutlu oluyoruz.” dedi.

Tunahan Ünsal

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.