“Proje pazarı bir dönüm noktası”

Çanakkale Valiliği’nin himayesinde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde gerçekleşen 1.Proje Pazarı, Troy Park AVM’de kapılarını açtı. ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer, açılışta yaptığı konuşmada; “Proje Pazarı bir dönüm noktasıdır.” dedi.

Açılış toplantısına; Vali Yardımcıları Tahir Şahin ve Turan Yılmaz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer, Belediye Başkanvekili Ali Sürücü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, katıldı.

1. Proje Pazarı kapsamında birçok stant etkinlik kapsamında Troy Park AVM’de tanıtımlarını gerçekleştiriyor.

“EN GÜÇLÜ 10 ÜLKEDEN BİRİ OLMAK İSTİYORUZ”
Açılışta Proje Pazarı fikrinin nasıl oluştuğunu ve ne ifade ettiğini anlatan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, “Tanıtım toplantısını yaptığımız etkinliğin Çanakkale ve ÇOMÜ’nün ilerleme sürecinde bir dönüm noktasıdır. Ülke olarak 2023 hedeflerinden bahsediyoruz. Dünyanın en güçlü 10 ülkesinden birisi olmak istiyoruz. Bu nasıl gerçekleşecek sorusu en çok bilim adamlarının kafasını meşgul etmesi gereken bu sorudur. Üzerimize düşeni üniversiteler olarak yapma gayreti içerisindeyiz. Bizi dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına getirecek tek yol, daha girişimci daha yenilikçi ve daha taze fikirler oluşturmaktan geçiyor. Üniversitelere düşen rolün ÇOMÜ olarak farkındayız. Proje pazarı da tam olarak bu fikirden doğdu. Çanakkale’de yenilikçi düşünen ve üreten her kişi ve kurumun tanıtıma ihtiyacı var. Bu o kişi ve kurumlara şükran borcumuzun ifadesi hem de daha farklılarına ulaşma şansıdır. Proje Pazarı fikri böyle olgunlaştırıldı. ÇOMÜ olarak ilkini düzenlediğimiz bu etkinlik içerisinde Çanakkale Özel Ödülü kısmı var, Troya Özel Ödülü kısmı var. Toplam 7 ayrı alandan oluşuyor. Bu alanda sunulan projeleri değerlendirdiğimiz içeriğimiz var. Bu projeye 311 katılım oldu. Bu rakam çok değerli bir rakam. Hem Çanakkale hem de Çanakkale dışından projeler sunuldu.” şeklinde konuştu. Acer destekçi kurum ve kuruluşlara teşekkürü ile konuşmasını sonlandırdı.

“ŞEHRİMİZ ÜNİVERSİTEMİZDEN ALDIĞI KATKILARINI SÜRDÜRÜYOR”
Vali Yardımcısı Tahir Şahin, konuşmasında; “Şehrimiz bugüne kadar üniversitemizden aldığı katkıları devam ettirmekte.Şehrimizde yaptıklarından dolayı Valimiz ve Rektörümüze teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, alanda gezerek projeleri inceledi.

Yıldız Sağlam

 

 

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.