AK Parti’nin İlk Adayı Timur Ay

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, eski il yöneticisi olduğu Ak Parti’den Çanakkale Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Ay, dün düzenlediği basın açıklamasında, “Milletvekilliği yarışında ben de varım” dedi.

Çanakkale Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, Ak Parti Çanakkale Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Ak Parti Eski İl Yöneticisi olan Ay, parti il binasında basın mensupları ile bir araya gelerek “Allah yolumuzu hayırlı kılsın” dedi.

“KADER BİZİ BU YOLA GETİRDİ”

Timur Ay yapmış olduğu konuşmasında, “Kader sözlükte ölçü miktar bir şeyi belirli bir ölçüyle yapmak ve belirlemek anlamındadır. Cenabı Allah’ın ezelden ebede, olacak şeylerin zamanını, yerini, özelliklerini, niteliklerini ve nasıl olduklarını ezeli ilmiyle önceden bilip takdir etmesidir. Evet kader bizi buraya bu kutsi yola getirmiştir.

“ERDEMLİK BİLİNCİYLE BU KUTSİ YOLA ÇIKTIK”

Bugün, omuzlarımızda ki bu yükü, dağlara emanet edilmeyip de bizlere yüklenen ve tevdi edilen o ağır yükü hepimizin hissetmeye ve emanet bilincini yeniden kuşanmaya çok ama çok ihtiyacımız var. Göğsümüzü emanet edilen imanın, kalbimize emanet edilen ihsanın, aklımıza emanet edilen idrakın gereğini hepimizin yapmamız gerektiğinin düşüncesindeyim. Zamana ve insana dair güvensizlik söylemlerine aldanmadan, pes etmeden, cesaretimizi yitirmeden ‘Emin İnsanlar’ olmak için çaba sarf etmeliyiz. Dürüstlük, sadakat, merhamet ve adalet birer hayal değildir. Bunlar sadece önemli insanlara verilen birer erdem de değildir. Aksine her insanın ulaşabilmek için elinden gelen gayreti sarf etmesi gereken erdemlerdir. Biz de buna istinaden, erdemlik bilinciyle bu yüce milletin vekili olabilmek adına bu kutsi yola çıktık” dedi.

Tunahan Ünsal

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.