Tek Kişilik Dev Kadro

Türk Hava Kuvvetleri’nin önemli unsurlarından olan Dünya’da alanında yapılan yarışmalarda birçok kez ödülle dönen Solo Türk dün saat 15.00’te Çanakkale semalarındaydı. Binlerce Çanakkalelinin izlediği Solo Türk birbirinden farklı hareketlerle yürekleri ağızlara getirdi.

Çanakkale birkaç gündür 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Solo Türk heyecanı yaşıyor. Solo Türk geçtiğimiz günlerde kent üzerinde alçak uçuş prova çalışması yapmıştı. Dün büyük gösteri için nefesler tutuldu. Beklenen haber 15.00’a dakikalar kala geldi. Solo Türk Bandırma’dan kalkış yaptı. Kalkışın yapıldığı dakikalarda Çanakkale’de büyük bir heyecan hakim oldu.

Kordon Boyu’nda Solo Türk’ü izlemek için toplanan binlerce vatandaş saatlerinden dakikaları saydı. Çok kısa süre içerisinde kentin üzerinde görülmeye başlayan Solo Türk saat 15.00’te Truva Otel’in üzerinden Çanakkale Boğazı’na dalışını gerçekleştirdi. Vatandaşlar Solo Türk ile keyifli dakikalar geçirdi.

Gösteri uçuşu sırasında Boğaz’da bulunan Kurtarma gemileri de pilota eşlik ederek mini bir etkinlik düzenlediler. Uçuş süresince kurtarma gemileri gerek kornaları ile gerekse püskürttükleri su ile Solo Türk’ü selamladılar.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.