Her Çocuk Bir Fidan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kordon boyu ve kentin çeşitli alanlarında gerçekleştirilen anlamlı etkinliklerden biri de Orman Bölge Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapılmasıydı. Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Engelliler Derneği ile birlikte çocuklara orman sevgisi aşıladıklarını söyledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kent coşku dolu bir gün geçirdi. Başta Kordon olmak üzere çocuklar, eğlenceye, dansa, müziğe ve hediyelere doydu. Gün boyu çeşitli etkinliklere sahne olan Kordon’da çocuklar için hazırlanmış anlamlı hediyelerin başında ise fidan dağıtımı geldi.
Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 1000 fidan 23 Nisan’da çocuklara dağıtıldı. Fidanların bazıları fıstık çamı bazıları ise defne olarak seçildi. Fidanlar çocukların yoğun ilgisi ile kısa sürede tükendi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ve Engelliler Derneği ortaklaşa gerçekleştirdikleri etkinlikte, fidanları dağıtanlar arasında Bölge Müdürü Refik Ulusoy da yer aldı.
Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, çocuklara ağaç ve orman sevgisi aşılanması gerektiğini söyledi.

1000 TANE FİDANLA ORMAN SEVGİSİ

Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, “Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü olarak Engelli Derneği ile beraber çocuklarımıza ağaç ve fidan sevgisini aşılamak için bugün 1000 adet defne ve fıstık çamı fidanı dağıtımı yaptık. İnşallah çocuklarımızın orman ve ağaç sevgisini bu fidanlarla arttırabiliriz. Daha güzel günler ve doğal bir hayatın bizlerle olmasını diliyoruz.” dedi.

Yıldız Sağlam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.