“Çanakkale, bir zafer ve bir hüzün sembolüdür”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Kara Savaşları’nın 103.Yıl Dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 24-25 Nisan Çanakkale Kara Savaşları 103.Yıl Dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Savaşında sergilenen birlik ve beraberliğin bugüne ışık tuttuğunu ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “103 yıl önce Gelibolu tarihi yarımada büyük mücadelelere ve birbirinden farklı milletin birlik, beraberlik içerisinde yan yana, göğüs göğse çarpışmasına şahitlik etti. Çanakkale Savaşları, daha yapıldığı günlerde birlik, beraberliğin özünü, ruhunu yansıtan görüntülere sahne olmuş bir mücadeledir. Bizim için Çanakkale, bir zafer sembolü olduğu kadar, kayıplarımızdan dolayı aynı zamanda bir hüzün ifadesidir. Çanakkale üzerine yazılmış ağıtlarımızda, türkülerimizde bunu görmek mümkündür. Bu topraklara, her milletten yüz binlerce gencin istikbali gömüldü. Hepsinin de kendisine göre ayrı sevdaları, ayrı hayalleri, ayrı ümitleri vardı. Anıtlarımız, bu topraklarda kaybedilen yarım milyon gencin tamamının sembolüdür. Bizlere düşen en önemli görev, Çanakkale’de kanla, canla, azimle, cesaretle taşa, toprağa, denize kazınan dostluk mesajına sahip çıkmaktır. Başta zaferin en büyük mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, tekrar aynı savaş ortamının yaşanmaması için tüm milletimizi topraklarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.