Sosyal Dayanışma’da 23 Nisan Şenliği

Çanakkale Valiliği Sosyal Dayanışma Merkezi, kursiyer annelerin ana sınıfı hizmeti alan çocukları için 23 Nisan Şenliği düzenledi.

SODAM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında kursiyer annelerin çocukları için bir şenlik düzenledi. 23 Nisan Şenliğine, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Saime Çetin Aydoğan, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çanakkale Valiliği Sosyal  Dayanışma Merkezi, iki şubesi ile birlikte hem kadınların sosyal ve ekonomik gelişmelerine katkı sağlıyor hem de kadınların çocukları için ana sınıfı  hizmeti veriyor.
Kadınlar el emeğine dayalı kurslar ile sosyal ve ekonomik anlamda gelişim gösterirken, çocuklar da anasınıflarında gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler alıyor. Böylece anneler evde çocuk bakmak zorunda kaldıkları için devletin sosyal imkanlarından yoksun kalmıyor.
Arı kostümü giymiş kız çocukları ile Atatürk posterli tişört giymiş erkek çocukları dans edip, şarkı söyledi. Etkinliğin sonunda 23 Nisan pastası da kesildi.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.