Kent çocuk rengine boyandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen etkinliklerle, hafta sonu çocuklar için bayram havasında geçti. Çocuklar, dans gösterileri ve çeşitli aktivitelerle doyasıya eğlendiler.
23 Nisan coşkusu günler önceden başladı. Her kurum kendi içinde ayrı şenlik ve etkinlikler düzenleyerek kenti renklendirdi. Modern kentlerin kaçınılmazı alışveriş merkezleri de yine gözde oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak düzenlenen etkinliklerle çocuklar tüm hafta sonu ihya oldu. Yaratılan güvenli ortamda çocuklara bir dizi etkinlik sunuldu. Her yaş grubundan çocuğun vakit geçirebileceği etkinliklerin yanı sıra gösteriler de çocuklar için hafta sonunu daha keyifli hale getirdi. Özellikle ana sınıfı çağındaki çocukların dans gösterisi göz doldurdu.
Çeşitli etkinliklerin hafta sonu boyunca devam ettiği 17 Burda alışveriş merkezinde birçok okul da etkinliklere katılım sağladı. Çocukların atık malzemeleri dönüştürerek ortaya çıkardıkları resim ve maket çalışmaları ziyaretçilere sergilendi. Yine yapılan görevlendirmelerle çocuklara Atatürk’lü Türk bayrakları dağıtıldı. Yaşça küçük çocuklar için yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirildi. Çocuklar bayramın keyfini çıkardıkları dolu dolu bir hafta sonu geçirerek bir 23 Nisan’ı daha geride bıraktı.

Yıldız Sağlam

 





Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.