Çiftçi Aileleri Tarımsal Eğitimi ve Bilgi Yarışması

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Çanakkale Ziraat Odası’nın birlikte yürütmüş olduğu eğitim ve çiftçi aileler yarışıyor programı, Aşağıokçular Köyü’nde gerçekleştirildi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Çanakkale Ziraat Odası’nın birlikte yürütmüş olduğu eğitim ve çiftçi aileler yarışıyor programı önceki akşam Aşağıokçular Köyü’nde gerçekleştirildi. Verilen eğitim sonrasında isteyen üreticiler yarışmaya katıldı. Yapılan yarışma sonrasında üreticilere ödülleri verildi.

Programda konuşan Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya “Çiftçi Aileleri Tarımsal Eğitimi ve Bilgi Yarışması” projesinin asıl amacı tarımda her geçen gün değişen ve gelişen teknolojileri, yenilikleri üreticilerimize en doğru şekilde aktarmak. Sizlerin bu yeniliklerden faydalanmanızı sağlayabilmektir.  Bu projemiz bakanlığımız ve bizim için son derece önemsediğimiz bir proje. Elimizden geldiğince bu projeyi diğer köylerde de devam ettireceğiz. Bizleri bu akşam yalnız bırakmayan tüm üreticilerimize ve çevre köy muhtarlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.