23 Nisan Kutlu Olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kent protokolü ve siyasiler kutlama mesajı yayımladı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bütün çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan: “23 Nisan 1920, büyük mücadelelerimizin, istiklal ve istikbalimizin adeta Cumhuriyet ile taçlandığı tarih. Ülkemizi işgale teşebbüs edenlerin karşısında dimdik durduğu gündür. Aradan geçen 98 yıla rağmen aynı ruhu koruyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanımızın kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilan edilmesiyle hedeflerimize ulaşıldı. Ekonomimiz ve demokrasimiz istikrarlı bir şekilde büyümektedir”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz: “Cumhuriyetimizin ilanından önce kurulan ve kurtuluş mücadelesini yöneten, Ulusal Egemenliğimizin ve Milli İradenin simgesi olan Gazi Meclisimizin açılış günü olarak kutladığımız 23 Nisan ulusal tarihimizin en önemli bayramı olmuştur. Bu vesileyle bizleri bugünlere getiren başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Gazi Meclisimizin kurucularını ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kutlarım.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: “Zorlu mücadelelerle kazandığımız Cumhuriyetimizi taçlandıran çocuklarımız, umudumuz ve en kıymetli hazinemizdir.  Çocuklarımızı korumak, nitelikli ve farkında bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve elbette her şeyden önce sağlıklı bir yaşam sunmak hepimizin görevidir. Ulusal egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. Yıl dönümünde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Özgürlüklerin ve Barışın Kenti Çanakkale’nin tüm çocuklarını Çanakkale Belediyesi Tahta At Çocuk Şenliği’ne bekliyorum.”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan: “Çanakkale’de önsözü yazılan, Samsun ile birlikte bir dönüm noktası haline gelen, Havza ve Amasya’da, Erzurum ve Sivas’ta, kongrelerde bir araya gelen bir milletin meclis kurduğu anlamlı günün yıldönümündeyiz. 23 Nisan 1920’de kurulan Gazi meclis, Atatürk ve yol arkadaşlarının ortaya koyduğu irade ve inanç, kurtuluşun ve kuruluşunda müjdecisi olmuştur. Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bayramın dünyanın bütün çocuklarına güzellikler sunmasını diliyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.”

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar: “23 Nisan; sadece meclisin açılış tarihi değil, Cumhuriyetin ve çağdaş Türkiye’nin kuruluşunun ilk adımıdır. Ulusumuzu aydınlığa çıkaran süreçte önemli bir kilometre taşıdır. 23 Nisan, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve cumhuriyetin temelinin atıldığı, özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, milli egemenlik ile taçlandırıldığı bir gurur günüdür. Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bayramın dünyanın bütün çocuklarına güzellikler sunmasını diliyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu: “23 Nisan 1920, aziz milletimiz için, tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade etmektedir. Bugün yabancı devletlerin ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında, Türk milletinin var olma mücadelesini başarıyla gerçekleştirdiği, vatanına sahip çıktığı, egemenliğini eline alarak kendi iradesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açtığı gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Tüm çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş: “Sevgili çocuklar; En önemli servetimiz ve umut kaynağımız olan sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu duygularla, siz çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimiz ve Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın: “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde 23 Nisan 1920’de açılan, bağımsızlığımızın ve egemen bir millet, egemen bir devletin simgesi olan Büyük Millet Meclisimizin şanlı kuruluşunun 98.yılını kutluyoruz. Gazi Meclis’in 98. açılış yıl dönümünü saygıyla kutlayan, coşkusunu kalbinde yaşayan aziz milletimize sevgi ve saygılarımızı sunar, emanet aldığımız bu kutsal vatanımızı miras bırakacağımız tüm çocuklarımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yürekten kutlarız.”

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.