Aynı gökyüzü altında bir dünya!

Çanakkale Atatürk Anaokulu Öğretmeni Burcu Zeybekler’in öğrencileri ve velileriyle hazırladıkları “Aynı Gökyüzü Altında Bir Dünya” projesi kapsamındaki ülke tanıtımlarına Avustralya konsolosu da katıldı.

Çanakkale Atatürk Anaokulu’nun “Aynı Gökyüzü Altında Bir Dünya” projesi kapsamında her çocuk, ailesiyle bir ülke tanıtımı yapmakta olup nisan ayı Avustralya günü olduğundan dolayı Avustralya Tanıtım Günü’ne Avustralya konsolosu Dylan Walsh, Eşi Nha-Linh Thaı Walsh, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş, Okul-Aile Birliği Başkanı ve öğrenci velileri katıldı.

Öğrenci Mete Çimen ve babası Hilmi Çimen’in Avustralya ülkesini; slayt gösterisi, müzikler, yemekleri ile tanıttı. Konsolos Dylan Walsh’ta kendi ülkesine ait tanıtımını yaptı yöresel çalgıları olan Didgeridoo’yu çaldı, çocuk oyunlarından bahsetti, eşi Nha-Linh Thaı Walsh Avustralya ülkesindeki çocuk şarkılarından söyledi. Avustralya ve Türkiye bayraklı pastayı öğrenciler ile kestiler. Nha-Linh Thaı Walsh tarafından tüm çocuklara yöresel tuzlu ekmekleri “vegebread” ikram ettiler, küçük hediyelerde bulundular. Okul şeref defterini imzalayan Konsolos Dylan Walsh, okulu gezerek teşekkürlerini iletti. Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.