23 Nisan Coşkusu her yerde

Kentte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu erken başladı. 23 Nisan dolayısıyla kentte bulunan sokaklar ve ana caddeler, her yıl olduğu gibi Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile donatıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kala bayraklar asılmaya başlandı. Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları kentte belli başlı ana caddelere konumlandırıldı. Dün sabah saatlerinde Kordon Boyu’nda devam eden çalışmalar tüm gün sürdü. Akşam saatlerinde bayraklandırma çalışmaları Cumhuriyet Bulvarı üzerinde sürdü. Ekiplerce sürdürülen çalışmalar gece saatlerine kadar devam etti.

Dün gece saat 24.00 sularında cumhuriyet Bulvarı Çanakkale Belediyesi ekiplerince trafiğe kontrollü bir biçimde kapatıldı. Taşıtlar Mehmetçik Bulvarı’ndan ana hatta dahil oldular. Taşıt yoğunluğunun fazla olmadığı saatlerde Cumhuriyet Bulvarı üzerinde binalara bayraklar yerleştirildi. Sabah saatlerinde ise bayraklar vatandaştan tam not aldı. Kentte 23 Nisan dört gözle beklenir hale geldi.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.