ÇTSO Gençleşti

Geçtiğimiz pazar günü yapılan Meslek Grubu seçimlerinin ardından askı süresi sona eren üyeler, dün Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) meclis başkanını ve yeni yönetim kurulunu belirledi. Yönetim Kurulu üyelerinin neredeyse tamamı genç isimlerden oluştu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÇTSO) uzun süre tartışılan komite seçimleri, 15 Nisan Pazar günü ÇTSO binasında yapılmıştı. 9 No’lu Meslek Grubunda öğle saatlerinden sonra iki listenin haricinde yeni bir liste yapılmış, iki başkan adayı da meclis dışı kalmıştı. Askı süresinin ardından dün ÇTSO hizmet binasında yapılan seçimde ise ÇTSO Meclis Başkanı ve yeni yönetim kurulu belirlendi. Seçim Yönetmeliği gereği en yaşlı Meclis üyesi olan Mustafa Pamak ile Genel Sekreter Sema Sandal’ın Başkanlığında gerçekleştirilen seçimlerinde, Osman Okyay 55 oy ile Meclis Başkanlığına, Turgay Kılıç 55 oyla ve Hayrettin Çetinkaya 55 oyla Meclis Başkan Yardımcılığına seçilirken Meclis Katip üyeliğine Kanber Koç 55 oy ile seçildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu başkanlığına ise T. Selçuk Semizoğlu yeniden seçilirken, ÇTSO Meclis Başkanlığına seçilen Kale Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay sonuçların açıklanmasının ardından Meclis üyelerine hitaben teşekkür konuşması yaptı. Okyay, gönüllülük esasına göre yürütülen oda görevlerinde yer alan kişilerin Çanakkale’ye hizmet etme gibi bir misyonları olduğunu belirterek, bugün bu çatı altında yaşanan heyecanın sürekliliğinin sağlanmasının önemini vurgulayarak sonuçların Çanakkale’ye hayırlı olmasını diledi.

ÇTSO YÖNETİM KURULU’NDA YER ALAN İSİMLER ŞÖYLE:

Selçuk Semizoğlu, Ahmet Semih Toprak, Akın Yalman, Deniz Tennioğlu, Ersin Kahraman, Fahrettin Ersoy, İlbey Berkin Karaca, İsmail Volkan Temiz, Mehmet Önen, Özgür Ekşi, Yaşar Murat Aydoğdu.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Şakir Kutluay, Erdinç Bezgen, Zeki Mert Öztürk, Bülent Erdoğan, Özgür Sınmaz, Tunca Önol, Ali Karaman, İbrahim Şahinkaya, Batuhan Eyit, Hikmet Önder.

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Mehmet Işık, Seyfi Berk Turan, Serhat Soydan, Ertuğrul Temizel, Ersin Aycibin, Elvan İsmail Göynüer.

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELERİ

Cihan Isıcak, Özgür Erbil, Emre Altındal, Nuri Semih Ünver, İlker Toker, Nurdoğan Arslan.

GENEL KURUL ASİL DELEGELERİ

Hayrettin Çetinkaya, Ahmet Demir, Şerif Mutlu, Ali Deniz, Halit Taşkıran.

GENEL KURUL YEDEK ÜYELERİ

Rasim Aktürk, Ramazan Hasan Uysal, Orçun Oktay, Halil Kaya, Metin Tunç.

Eylem Gözeldere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.