Güpegündüz cinayet

Kentin en işlek yerinde, Çanakkale’nin merkezinde bugün öğlen saatlerde meydana gelen cinayet, kan dondurdu. Yaşları 14 ve 17 olan iki çocuğun karıştığı olayda, katil zanlısı M.İ. (14), İ.Ç.’yi (17) önce iki el tabanca ile ateş ederek vurdu. Daha sonrasında yanında taşıdığı bıçağı İ.Ç.’nin göğsüne sapladı. Zanlı M.İ. kısa süre içerisinde silahını atarak emniyet güçlerine teslim oldu. M.İ.’nin teslim olduktan sonra “Tecavüzcü” diye bağırması dikkat çekti.

Çanakkale’de kentin en işlek yeri olan ve merkezi konumunda bulunan İskele Meydanı’nda yaşanan cinayet kan dondurdu. Yaşları 14 ve 17 olan çocukların karıştığı cinayet yüzlerce kişinin gözü önünde güpegündüz işlendi. Katil Zanlısı M.İ. (14) ile İ.Ç. (17) İskele Meydanı’nda karşılaştı. Çıkan tartışma sonucunda katil zanlısı M.İ, İ.Ç.’ye yanında taşıdığı silahla iki el ateş etti. M.İ, İ.Ç.’yi silahla yaraladıktan sonra bir de göğsüne bıçak sapladı. Korkunç olay yüzlerce kişinin önünde saat 13.30’da meydana geldi. Çocuk, genç, yaşlı herkesin gözü önünde yaşanan cinayet kan dondurdu.

Olay saat 13.30 sularında İskele Meydanı’nda gerçekleşti. Aralarında daha önce husumet bulunduğu öğrenilen M.İ. ile İ.Ç. yürürken karşılaştılar. İkili arasında önce sözlü tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve M.İ tabancasıyla İ.Ç.’ye iki el ateş etti. Çevredekilerin gözü önünde yaşanan olayda M.İ, İ.Ç.’ye ateş ettikten sonra yanında taşıdığı bıçağı İ.Ç.’nin göğsüne sapladı. İ.Ç kanlar içerisinde İskele Meydanı’na yığıldı. Yaşanan olayda iskele Meydanı kan gölüne döndü. M.İ olaydan sonra bölgede bulunan emniyet güçlerine teslim oldu. Görgü tanıklarının ifadesine göre M.İ “Tecavüzcü” diye bağırdı. M.İ gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Olayın yaşanmasından sonra bölgeye gelen 112 ekipleri İ.Ç.’ya yaptıkları müdahale sonucunda yaşamını yitirdiğini belirttiler. Polis olay yerinde güvenlik çemberi oluşturdu. Vatandaşlar güvenlik çemberinin dışına çıkartıldı. Savcının incelemesinin ardından İ.Ç.’nin cenazesi, Belediye Cenaze Aracı ile Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com