Balık yüzleri güldürdü

Omega deposu ve sofraların vazgeçilmez besin kaynağı olan balık bu hafta CUMPA’da yüzleri güldürdü. Vatandaşın balığa ilgisi, esnafın yüzünü gülümsetti. Balık fiyatları ise geçtiğimiz haftalara göre ekonomik görüldü.

Sofraların vazgeçilmez besin kaynağı olan balık son günlerde vatandaşı üzdü. Denizlerimizdeki balık miktarından ve havaların düzensiz seyir etmesinden dolayı balığa bir türlü ulaşamamıştık. Esnaf konuyla ilgili sık sık gazetemize lodostan ve etkili fırtınalardan balık avının düştüğünü söylemişti. Dün Cuma Pazarı’nda görülen manzara yüzleri gülümsetti. Son günlerin neredeyse en çeşitli balıkları tezgahlarda yer aldı. Farklı farklı balıklar geçtiğimiz haftalara oranla ekonomik fiyatlardan satıldı. Hamsinin bu haftada tezgahlarda yer almadığı dikkatlerden kaçmadı. Haftanın en ucuz balığı ise Sardalya oldu. Sardalya 7 TL’den alıcı buldu.

Bu hafta CUMPA’da balık fiyatları şu şekilde oldu. Somon 20 TL, Çupra 30 TL, Sardalya 7 TL, Mezgit 20 TL, Kupa 10 TL, Sarı kanat 30 TL, Kolyos 20 TL, İstavrit 10 TL, Kırlangıç 25 TL, Mercan 15 TL.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.