Spor çalıştayı gerçekleştirildi

Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi, spor alanında yaşanan sorunların tespitine yönelik çalıştay yapıldı. Çalıştay Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal Tesis Alanı Ercan Adsız Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kentte spor aktivitelerini arttırmak ve spor alanında yaşanana sorunları tartışmak ve çözüm bulmak amacı ile Kent Konseyi Spor Meclisi tarafından düzenlenen Spor Çalıştayım dün saat 10:00’da Belediye Çalışanları Sosyal Tesis Alanı’nda gerçekleştirildi.

Çalıştaya, CHP İl Başkanı ve Çanakkale Belediyespor Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Şahin, Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Sedat Bektaş  ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Özden Yurdakul İle çok sayıda spor kulübü ve dernek temsilcisi katıldı.
Çalıştayda ilk olarak kürsüye çıkan Belediye Başkan Yardımcısı Ünüvar, Çalıştay’ın önemine vurgu yaparak;  “Sizlerin ne düşündüğü bizim için çok önemli. Arkadaşlar bu konuyu benimle paylaştığında Belediye Başkanı’mızın da böyle bir yaklaşımı olmuştu. Çok güzel bir düşünce. Sporun önemini vurgulamaya gerek yok. Ancak burada beyin fırtınası yaparak sporla ilgili neleri tartışmalıyız. Ana konu ve gündemimiz neler olmalı. Çanakkale’ye spor adına ne oluru düşünmek adına böyle bir toplantı yapılması çok kıymetli.” dedi.

Kent konseyi Başkanı Kandemir; “Sporu amatör olarak da profesyonel olarak da her insanın yapması gerekli. Spor yapmayan bir insan sağlıklı bir insan olmaktan uzaklaşır. Her sene bizim turnuvalarımız olur. Gençlerimizin hem sosyalleşmesi, hem de sağlıklı bir yaşam sürmesi için bu aktiviteleri yaparız. Çanakkale’nin spor alanında çok sorunu var.  Amaç sporu geliştirmektir. Bunun için elimizden gelen çabayı hepinizin gösterdiğini biliyoruz.” dedi.

“ÜLKE SPORU BEKLENTİLERİMİZ ORANINDA BÜYÜMÜYOR”
Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdür Vekili Bektaş; “Yıl boyunca hep birlikte Çanakkale ve Türk sporuna beraber hizmet ederek katkı sağlıyoruz. Ama gerçekten de bir arada olma imkanımız çok olmuyor. Bu çalışma buna katkı sağladığı için ayrıca önemli. Biz, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Bakanlık olarak Türk sporunun en çok personel ve bütçe ile hizmetinde olan bir kurumuz. Ancak daha önemlisi, il temsilcilerimiz, kulüplerimizin başkanları, yardımcıları antrenörlerimiz, öğretmenlerimiz, okullarımız bütçe olarak nicelik açısından azda olsa daha kritik rol üstlenen birimler. Bu anlamda Çanakkale sporuna katkıda en önemli unsurlar sizler oluyorsunuz. Biz, kurum olarak yalnızca yardımcı oluyoruz. Bu anlamda hep birlikte hizmet ediyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Nedim Şahin; “Buraya Ağustos ayında geldim. Birçok Şubede çalıştım. Kent Konseylerini duyuyordum ama faaliyetlerine bu kadar rastlamadım. Çanakkale’nin farklı bir yer olduğu söyleniyordu ancak yaşayarak görmek lazım. Kent Konseyi Spor Çalıştayı’nın Çanakkale halkına daha yararlı olması ve Çanakkale’de daha iyi işler yapılması için düzenlenen bu Çalıştay’ın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Hüseyin Özden Yurdakul; “Sporun tüm paydalarının çok ciddi sorunları var. Ülke sporu beklentilerimiz oranında büyümüyor. İnsanları iyi yönlendirme sorunumuz olduğunu biliyoruz. Bizlerinde spor bilimci yetiştirenler olarak çok ciddi sorunlarımız var.” dedi.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com