“Çocuklar için ne yapsak azdır”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, her yıl düzenli olarak yaptığı okul ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Gökhan’ın dünkü ziyaret durağı Özlem Kayalı İlkokulu oldu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretleri son sürat devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Karacaören İlkokulu’na ziyarette bulunan Gökhan dün saat 9.15’te Özlem Kayalı İlkokulu’nu ziyaret etti. Okulda yöneticilerle ve öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Gökhan beklentileri ve şikayetleri dinledi. Kent ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

“23 NİSAN KUTLAMALARI ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA YAPILACAK”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Özlem Kayalı ziyaretinde, “Bu seneki 23 Nisan etkinlikleri Özgürlük Parkı’nda yapılacak. Halk Bahçesi’nin yapım çalışmasından olmasından dolayı etkinlikleri Özgürlük Parkı’nda yapma kararı aldık.

Okulunuzda güzel bir uygulamalı bahçe var. Bu tarz bahçeler öğrencinin bilinçaltında üretim yapmasını sağlar. Tarımsal bilincin öğrenciye oturması için oldukça elverişlidir.

“ÇOCUK BİLİM MERKEZİ ÇOK ETKİLİ OLACAKTIR”

Çocuk Bilim Merkezi yavaş yavaş yapıma başlıyor. Yeri ve konumu oldukça elverişli bir yerde kurulacak. Çocuk Bilim Merkezi çocuklar için oldukça etkili olacaktır. Çocuklar için ne yapılırsa yapılsın az kalıyor. Ayrıca Prof.Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nin arkasına kütüphane yapılacak. Proje iki ayrı bina şeklinde olacak ve binalar arası cam koridordan geçiş sağlanacak. O konumda bulunan çocuk sokağı da projeye dahil edildi. Çocuk sokağı kütüphane ile birlikte entegre olarak çok daha etkili olacaktır.

“ESENLER’DE OKUL PROBLEMİ BULUNMAKTADIR”

Esenler Mahallesi’nde bulunan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın aynısını 17 Burda AVM’nin arkasında bulunan araziye yapmayı planlıyoruz. Bu kentte insanların spor alışkanlıkları arttı. Barbaros Mahallesi’nin ve İsmetpaşa Mahallesi’nin bu durumda olmasının nedeni 70’li yıllarda bölge özel parselizasyonla şekillendi. O yüzden o bölgeleri çözmek çok zor. Esenler Mahallesi’nde böyle bir sorun bulunmamaktadır. İyi bir planlamayla kentleşme alanında Esenler’de güzel işler yapılabiliyor. Bundan 10 yıl önce Esenler’in yolları çamurdu ve insanlar yürüyemiyorlardı. Şimdi Esenler’e bakıldığında değişim görülmektedir. Her şeye rağmen Esenler’de bir okul problemi bulunmaktadır. Mesela Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi’nin yanında boş bir alan bulunuyor. Kaç kere söyledik bu okula ek bir bina yapıp kontenjan arttırılmalıdır diye ama olmadı. Esenlerde çözülemeyen bir okul sorunu bulunuyor” açıklamalarında bulundu.

Başkan Gökhan’a ziyareti sonrası okul müdüriyetinde uygulamaları organik bahçede yetişen ürünler takdim edildi. Ülgür Gökhan ürünlerin takdiminden sonra Özlem Kayalı İlkokulu’nun bahçesinde bulunan tarımsal ürün yetiştirilen alanı kontrol etti.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.