“Bu topraklara çok borcumuz var”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart ayı Ortak Komite ve Meclis Toplantısı geçtiğimiz çarşamba günü yapıldı. Toplantı, saat 15.00’te ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. ÇTSO’nun bu toplantısı mevcut yönetimin son toplantısı olarak kayıtlara girdi. Katılım önceki aylara oranla bir tık daha fazla oldu.

ÇTSO’nun Mart ayı Ortak Komite ve Meclis toplantısı Çarşamba günü saat 15.00’te ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda önemli olan nokta mevcut yönetim kurulunun son toplantısı oldu. Son toplantı olması sebebiyle katılım önceki aylara oranla bir tık daha fazlaydı. Katılım ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Umarım önümüzdeki günlerde Meclis toplantılarına katılım daha çok olur.” dedi.

“ÇTSO MECLİSİ’NE DESTEK OLMAMIZ GEREKLİDİR”

Ortak Komite ve Meclis Toplantısı’nda ilk olarak Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu konuştu. Semizoğlu, “Bugüne kadar her bir arkadaşım üzerlerine düşen görevleri layığı ile yapmaya çalıştı. Yeni dönemde üyelerimizden en büyük beklentimiz toplantılara katılım yönünde olacaktır. Bu süre zarfında Odamıza, Çanakkale’mize ve ülkemize hizmet etmek için gayret gösterdik. Sürç-i lisan ettikse affola… 2013 tarihinde gerçekleştirilen seçimlerin ardından 54 kişilik Meclis olarak çalışmaya başladık. Geçen süre zarfında bazı üyelerimiz devamsızlık, bazıları ise şirket ortaklığından ayrılma, bazıları da kendi isteği ile olmak üzere 13 Meclis üyemiz ayrıldı. Yaptığımız görevler gönüllülük esasına dayanıyor, yani seçilmek için aday olan ve mücadele eden arkadaşlarımızın Meclise fikirleri ve çalışmalarıyla destek olmaları gerekir.

“BU TOPRAKLARA ÇOK BORCUMUZ VAR”

2013 yılından itibaren; ÇTSO AR-GE Binası, ÇTSO Çanakkale Evi, Çanakkale Tanıtım Filmleri, Turizm Haritası, Kiosklar, ÇTSO Su Adası, Çanakkale Logosu, Piri Reis Müzesi, Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti Sergisi ve kitabı, Ezine Gıda İhtisas OSB, 2018 Troia Yılı, TOBB Sosyal Bilimler Lisesi, Bölgenin ilk URGE Projesi ve bugün sizlere sunduğumuz Çanakkale Sofrası Kitabı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokoller; Odamız tarafından veya Odamız öncülüğünde hayata geçirilen projeler oldu.  Bu topraklara çok borcumuz var. Çanakkale çok daha fazlasını hak ediyor. Atalarımızın verdiği mücadeleyi bizlerde ekonomik anlamda vermeliyiz. Seçme ve seçilme hakkı olan tüm üyelerimizin üzerine düşen sorumlulukla bu demokratik sürece katılmalarını arz ediyorum.”

Selçuk Semizoğlu’nun konuşmasının ardından Genel Sekreter Sema Sandal ve Ticaret Sicil Müdürü Şerife Kurt’a plaketleri takdim edildi. Mevcut dönemin son toplantısı olması sebebiyle Meclis Başkanı Osman Okyay ve Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu tarafından pasta kesildi.

“TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNE YÜREKTEN İNANIYORUM”

Pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından Meclis Başkanı Osman Okyay, “Çok zor bir dönemi geride bıraktık. Jeopolitik risklerin tavan yaptığı, ekonomilerde köklü politika değişiklerinin yaşandığı, terörün dünyayı adeta esir aldığı kaotik bir dönemdi. Türkiye ne yazık ki, bu soğuk savaş ikliminde çok daha fazlasını gördü. Daha önce de söyledim: Bütün bu olup bitenlerin yarısı başka bir ülkenin başına gelseydi, inanın toparlanması mümkün olmazdı. Ben Türkiye’nin büyük potansiyeline yürekten inanıyorum. ‘Ben’ değil, ‘biz’ olmaya ve öyle davranmaya ihtiyacımız var.

Eğer bunu başarabilirsek, yarınlarımız bugünden çok daha iyi olacak, buna inancım tam. Elbette pek çok sorunumuz, yapmamız gereken pek çok iş, atmamız gereken pek çok adım var.” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.