Şehit Polis’in adı bu sokakta yaşayacak

Sakarya Mahallesi 212 Sokak’ın adı, Biga Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Şehit Metin Borazan Sokağı olarak değişti. Borazan 1994 yılında Artvin’e bağlı Yusufeli ilçesinde şehit olmuştu.


Biga Belediyesi’nin haberine göre; Sokak başında yapılan kısa törende temsili olarak sokağın tabelası, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve Şehit Metin Borazan’ın oğlu Alper Borazan tarafından çakıldı. Kısa törende Şehit Metin Borazan’ın eşi Yücel Borazan, oğlu Alper Borazan, kızı Gülay Borazan ve CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Melek Şahin ve parti yöneticileri de yer aldı.
Şehit Polis Metin Borazan, 1994 yılında Artvin’e bağlı Yusufeli ilçesinde görevde iken Çoruh Nehri’ne araç ile uçmuş ve görevi başında şehit olmuştu.
Başkan Işık, burada yaptığı konuşmada; “Şehidimizin adını Biga’da yaşatmak istiyorduk. Meclis kararıyla bu konuda adım attık. Biga Belediye Meclisimize gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum. Şehidimiz bu ülkenin birliği için canını ortaya koydu. Onun için ne yapsak yetersiz kalır” ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com