Hem hediye hem eğitim verdiler

İkinci Bahar Grubu üyelerine fizyoterapistlerle eğitim veren Çanakkale Güç Birliği Platformu tarafından çiçeklerin takdim edildiği, şarkıların söylendiği programın sonunda yaşlılara yemeni ve fular armağan edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki İkinci Bahar Grubu mensubu yaşlılar için Çanakkale Güç Birliği Platformu Yaşlılar Komisyonu tarafından etkinlik düzenlendi. Yaşlılar Komisyonu Başkanı Necla Demirutku ve üyeler Aysun Erenalın ile Selda Kaya yaşlılara bilgilendirici ve eğlendirici bir program sundu. Programda konuşan Demirutku, platformu ve Yaşlılar Komisyonu’nu tanıtarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram ise konuşmasında yaşlılara hizmet etmenin bir sorumluluk olduğunu, her zaman yaşlıların emirlerine hazır olduklarını kaydetti.

Programda platform üyelerinden Aynur Ürün yaşlılar için şarkılar söylerken, Aygül Erşan, Nurdan Hızlı, Yaşar Can, Hasibe Kaya, Fatma Malatyalı ve Altay Değirmenci ise Yaşlılar Komisyonunun temin ettiği çiçek ve armağanları takdim etti. Programda; Fizyotrepist Eda Mutlu  ve Edip Zannupoğlu ‘Diyabette Eksersiz Eğitimi ve Omurga Sağlığında Fizyoterapi” konulu seminer verdi. Uzmanlar, eklem ve kas ağrılarına değindi. Bu ağrıların nasıl azaltılacağına dair örnekler verildi. Belli başlı vücut hareketleri uygulamalı olarak anlatıldı. Program sonunda eğitmenler Zannupoğlu ve Mutlu’ya, İkinci Bahar Grup Başkanı Şenol Zenci’ye, SHM Müdürü Feride Akkol’a ve Fatma Gülenç’e teşekkür belgesi sunuldu.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com