Balık kısıtlı kaldı

Omega deposu, vücudun dostu balık Çanakkale sularında bizi zora sokmaya devam ediyor. Balıkçılar bu hafta Salı pazarında lodosun etkisiyle balığın olmadığını dile getirdiler.

Vücudun dostu, omega deposu, sofraların olmazsa olmazı balık Salı pazarında yüzleri gülümsetmeye yetmedi. Balıkta durgunluk bu hafta itibariyle de konumunu korudu. Vatandaş balığa ulaşmakta zorluk yaşamaya devam etti.

Salı Pazarı’nda bu hafta balık tezgahlarının büyük bir bölümü boş kaldı. Sardalya bazı tezgahlarda tek tür olarak yer aldı. Sardalya’nın kilosu 10 TL’den alıcı buldu. Balıkçılar tek tek temizledikleri sardalyaları plastik kaplara koyarak bir kilo olarak müşteriye vermeden önce hazırladılar. Geçen hafta Cuma Pazarı’ndan beri hamsi denizlerimizde yer almıyor. Geçtiğimiz hafta başlayan kuvvetli lodos ve çamur yapan yağışlar nedeniyle balıkta zor günler devam ediyor. Balık esnafı yapacak bir şey yok kasası pahalı, biz o fiyattan alsak balığı burada pazarda satamayız dediler. O yüzden balık esnafı ucuz balıklara yöneldi.

Salı Pazarı’nda bu hafta balık fiyatları şu şekilde oldu. Sardalya 10 TL, Mercan 25 TL, Karagöz 20 TL, İstavrit 15 TL, Kupa 10 TL.

Tunahan Ünsal Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com