81 ilden 81 muallim

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programı gerçekleştirildi.

Genel Müdürlük tarafından Çanakkale Destanı’nın yazıldığı bu aziz topraklardaki mekânları mahallinde inceleyerek edindiği bilgi, deneyim ile milli ve manevi duyguları meslektaşları ve öğrencileri ile paylaşmaları ve öğretmenler arasında iş birliği ve mesleki bilgi paylaşım kültürünün oluşması amaçlanan “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programı 23-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü haberine göre; Program, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Abdi Erdoğan ve Şube Müdürü Fikret Boz ile 81 ilimizden 81 öğretmenin katılımıyla yapıldı.

23 Mart 2018 Cuma günü, MEB Daire Başkanı Abdi Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, MEB Şube Müdürü Fikret Boz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Işıl Korkmaz ve 81 ilimizden misafir öğretmenlerin katılımlarıyla ‘Tanışma Toplantısı” yapıldı.

Tanışma toplantısı ile başlayan ilk gün programı, MEB Daire Başkanı Abdi Erdoğan ve Şube Müdürü Fikret Boz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Işıl Korkmaz ve misafir öğretmenlerin, ecdadımızın ‘Ya İstiklal Ya İzmihlal’ dediği Gelibolu Yarımadası’na intikalleriyle devam etti. Misafirlerimiz ilk olarak, gecesini gündüzüne katıp vatanını müdafaa etmek için canları pahasına savaşan Mehmetçiklerimizin yaşadıklarına, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ndeki gösterimler ile tanıklık ettiler. Ardından Eceabat Sabancı Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda öğle yemeği molası verildi. Molanın ardından Kahraman Gazimiz Seyit Onbaşı’nın arkadaşlarının destan yazarak şehit olduğu Rumeli Mecidiye Şehitliği ve Mecidiye Tabyası ile Şehitler Abidesi ve Conkbayırı Bölgesi ziyaret edildi. İki otobüsle gerçekleşen gezide alan kılavuzları tarafından araçlarda ve sahada bilgilendirmeler yapıldı.

81 ilden gelen öğretmenlerin onuruna gala yemeği verildi. Gala yemeğine, Vali Yardımcısı Ali Candan, MEB Daire Başkanı Abdi Erdoğan, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Özkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V. Sedat Bektaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, MEB Şube Müdürü Fikret Boz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

Gala’da, Vali Yardımcısı Ali Candan, MEB Daire Başkanı Abdi Erdoğan ve İl Millî Eğitim Müdürü Osman Özkan birer konuşma gerçekleştirdiler. Çanakkale ve Kars’ı temsil eden öğretmenlerimiz duygularını ifade ettikleri birer konuşma yaptılar. Vali Yardımcısı Ali Candan MEB Daire Başkanı Abdi Erdoğan’a, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Özkan MEB Şube Müdürü Fikret Boz’a programın anısına hediye takdim ettiler. Protokol üyeleri tarafından misafir öğretmenlerimize katılım belgeleri takdim edildi. Gala’da, Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri davetlilere müzik ziyafeti verdi.

Gezinin ikinci ve son gününde misafirlerimiz Troya Antik Kenti’ne hareket ettiler. Binlerce yıl eskiye dayanan yerleşimlere ev sahipliği yapmış, birçok yıkıma ve savaşa tanıklık etmiş olan Homeros’un destanlarına adı geçen Troya Antik Kenti ziyaret edildi. Öğlene kadar süren Troia gezisinden sonra Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğle yemeği molası verildi. Öğle yemeğinden sonra şehir merkezine hareket edilerek Aynalı Çarşı, Çimenlik Kalesi ve kordon boyu gezildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com