Mecliste İYİ Parti’ye Yer Yok

Çanakkale İl Genel Meclisinde AK Parti, CHP ve MHP’nin ardından dördüncü parti de 2017 yılında kurulan İYİ Parti oldu. Yerel seçime girmeden İl Genel Meclisi’nde iki üye sahibi olan İYİ Parti için toplantı salonunda henüz bir yer ayrılmadığı görüldü.

İl Genel Meclisi, Nisan ayı toplantıları yaklaşıyor. Mart ayı toplantılarında Dardanel Tesislerine geçici olarak taşınacak olan GESTAŞ’ın yeni yeri tartışmaları nabzı yükseltirken, meclise damga vuran olay CHP’li Meclis Üyelerinin faaliyet raporunun oylanması sırasında tepki göstererek meclisi terk etmesi olmuştu.

Meclisteki gruplardan AK Parti Üyeleri, CHP Üyeleri, MHP Üyeleri ve sonradan MHP’den ayrılan iki Bağımsız Üye için masalar ayrılmışken, yine MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Eceabat İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kurtdere ve Bayramiç İl Genel Meclis Üyesi Rasim Acar için henüz bir masa ayrılmadığı görüldü. Kuruluşunun ardından 5 ay geçmesine rağmen MHP grubunun en arkasındaki koltuklarda toplantılarını tamamlayan üyeler için resmi yazı beklendiği öğrenildi.

Sayılı gün kalan Nisan ayı İl Genel Meclisi Toplantıları başlamadan, İYİ Parti masalarının ayrılıp ayrılmayacağı merak konusu oldu. Masanın yanı sıra, özel idarede partiye ayrılan odalarında parti logolarının olduğu kapı isimliğinin de henüz hazırlanmadığı görüldü.

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.